Bez kategorii

XXVIII Niedziela Zwykła – 8 X 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKI

 1. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę z przeznaczeniem misyjnym, na „Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary”.

 2. We wtorek, 10 października – dzień Imienin siostry Danieli, za którą będzie Msza św. o godz. 18.00, a w środę, 11 października – dzień Imienin ks. Emila. Msza w intencji Solenizanta o godz. 18.00.

 3. W czwartek, o godz. 19.00, kolejna konferencja dla narzeczonych w kancelarii parafialnej. Zapraszamy.

 4. W piątek, 13 października, nabożeństwem różańcowym, Mszą wieczorną i procesją ze świecami, zakończymy tegoroczne nabożeństwo fatimskie.

 5. W sobotę, 14 października, obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nauczycieli i pracowników oświaty otoczymy modlitwą podczas różańca i Mszy św. o godz. 18.00.

 6. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych o godz. 17.30. Zechciejmy tę modlitwę ofiarować w intencji Ojca Świętego Franciszka, wszystkich uczestników obrad synodalnych w Rzymie. Ogarnijmy też modlitwą naród polski przed wyborami.

 7. W najbliższą niedzielę będziemy obchodzili XXIII Ogólnopolski Dzień Papieski. Z tej okazji będą zbierane do puszek ofiary na stypendia fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, a nasza młodzież będzie rozprowadzała słynne „kremówki Papieskie z Wadowic” wraz z materiałami formacyjnymi w cenie 7.00 zł. Będzie to też wsparciem finansowym Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiej. Kremówki w niedzielę nad ranem przyjeżdżają do Lublina. Serdecznie zachęcamy do wsparcia SMAL-u.

 8. W przyszłą niedzielę, na Mszy św. o godz. 12.30, będą z nami modlili się lubelscy kolejarze.

 9. W najbliższą niedzielę, będziemy wybierali kandydatów do Sejmu i Senatu, kolejnej kadencji. Zróbmy dobry użytek z prawa wyborczego.

 10. W minioną sobotę rozpoczęliśmy demontaż wnętrza naszych organów parafialnych. Wynieśliśmy wszystkie piszczałki. Prace remontowo – konserwatorskie potrwają ponad rok czasu. Od dziś Pan Organista gra na organach elektrycznych.

 11. Dziękujemy za ofiary składane na tacę i wpłacane na konto parafialne i za angażowanie się na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Bóg zapłać!

 12. Polecamy lekturę prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku przy zakrystii. Mamy kalendarze ze Świętej Wody na 2024 rok w cenie 5 złotych.

 13. Już od 22 do 29 października odbędzie się kolejna zbiórka makulatury, elektro-śmieci i złomu w naszej parafii.

 14. Wszystkich Jubilatów i Solenizantów powierzamy opiece Matki Bożej Różańcowej.

 15. W czwartek odbył się pogrzeb śp. ks. prof. Jerzego Pałuckiego, zamieszkałego przy ul. Gajowej. Polećmy go teraz Bożemu miłosierdziu…