Bez kategorii

XVII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 30 VII 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. We wtorek w Lizbonie rozpoczynają się 37. Światowe Dni Młodzieży. Będą trwały do 6 sierpnia. Tematem spotkania są słowa zaczerpnięte z Ewangelii wg św. Łukasza: ”Maryja wstała i poszła z pośpiechem” / Łk 1, 39/.

 2. We wtorek również rozpoczyna się miesiąc sierpień. To miesiąc dla nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski pielgrzymi zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podejmą trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe.

 3. W czwartek, 3 sierpnia rozpoczyna się 45. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, która trwać będzie od 3 do 14 sierpnia. Msza na rozpoczęcie o godz. 8.30 na placu katedralnym. Prosimy o modlitwę w intencji pątników. A odebranie pakietów w poniedziałek po Mszy o godz. 18.00.

 4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek spowiadamy od godz. 17.30. W sobotę adoracja po Mszy świętej o godz. 7.00. Zapraszamy.

 5. Najbliższa niedziela, 6 sierpnia, to niedziela adoracyjna. Po Mszy św. o godz. 8.00, spotkanie Rodziny Różańcowej w kościele.

 6. W dniach 16-20 sierpnia Centrum Duszpasterstwa Młodzieży organizuje już XI edycję SMALu – Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiej pod hasłem „ECHO SERCA”. Jest to cykliczne wydarzenie w Garbowie, podczas którego młodzi mają możliwość wspólnie przeżywać radość ze spotkania z Jezusem, doświadczać dzielenia się wiarą z innymi, nawiązać nowe znajomości poprzez taneczne integracje i uczestniczyć w koncertach. Zapisy na stronie: smal.lublin.pl

 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej wyłożonej na stoliku obok zakrystii.

 8. Módlmy się za dzieci i młodzież przebywające na wakacjach.

 9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 10. W tym tygodniu patronuje nam:

– we wtorek, 1 sierpnia – św. Alfons Maria Liguori, bp i dK.

w piątek, 4 sierpnia – św. Jan Maria Vianney (1786-1859), prezbiter, gorliwy duszpasterz, patron proboszczów.

 1. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Danutę Chojnacką z ulicy Sławinkowskiej. Polećmy ją teraz Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…