Bez kategorii

XXVIII Niedziela Zwykła – 15 X 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziękujemy ks. Emilowi za wygłoszone do nas Słowo Boże.

 2. Dziś obchodzimy XXIII Ogólnopolski Dzień Papieski. Z tej okazji będą zbierane do puszek ofiary na stypendia fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, a nasza młodzież będzie rozprowadzała słynne „kremówki Papieskie z Wadowic” wraz z materiałami formacyjnymi w cenie 7.00 zł. Będzie to też wsparciem finansowym Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiej. Zapraszamy.

 3. Dziś na Mszy św. o godz. 12.30 będziemy gościli lubelskich kolejarzy, którzy duchowo przygotowują się do 40. ogólnopolskiej pielgrzymki, która odbędzie się w dniach 4 – 5 listopada br. Więcej informacji za tydzień.

 4. W środę, 18 października, przypada w liturgii święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Zapraszamy na Różaniec i Msze Świętą o godz. 18.00, w intencji wszystkich pracowników służby zdrowia.

 5. Od 13 października wszedł na ekrany kin film dokumentalny „Oblicze Jezusa” w reżyserii Jarosława Rędziaka. W imieniu twórców filmu i Sióstr Obliczanek, serdecznie zapraszamy do obejrzenia go. W Lublinie jest już w repertuarze kina „Bajka”. Życzymy głębokich przeżyć i osobistej refleksji kontemplując Oblicze Jezusa.

 6. Serdecznie zapraszamy na uroczysty Koncert: „Wspólnota i Miłość w Sercu Sławina” w wykonaniu Piotra Selima oraz chórów dziecięco – młodzieżowych i Gości, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, 22 października, o godz. 16.00 w ZS nr 12 przy ul. Sławinkowskiej 50. Wstęp wolny. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie w gablocie przed kościołem.

 7. Najbliższa niedziela w Kościele będzie Niedzielą Misyjną. Naszą modlitwą i ofiarami będziemy wspierać wszystkich pracujących na misjach. Na ten cel będzie zbiórka do puszek.

 8. Już od 22 do 29 października odbędzie się kolejna zbiórka makulatury, elektro-śmieci i złomu w naszej parafii.

 9. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe o godz. 17.30.

 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej wyłożonej na stoliku obok zakrystii.

 11. Zapraszamy dzieci i młodzież do scholii i służby ministranckiej.

 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 13. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Andrzeja Koziarę z ul. Ziółkowskiego, Grzegorza Kneszowskiego z ul. Sławinkowskiej i Mariana Ostachowskiego z ul. Uroczej. Polećmy ich teraz Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek …