Bez kategorii

III Niedziela Adwentu – 13 XII 2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Trwają nasze adwentowe rekolekcje głoszone przez ks. Paulistę Tomasza Wasilewskiego. W najbliższą, czwartą niedzielę Adwentu będzie możliwość otrzymania daru odpustu zupełnego za wysłuchanie trzech nauk i przystąpienie do spowiedzi i komunii św. Ofiary składane na tacę w najbliższą niedzielę zostaną przeznaczone dla wspólnoty księży paulistów w Lublinie.
 2. Spowiedź chorych w domach planujemy w najbliższą sobotę, 19 grudnia od godziny 9.00. Prosimy o zgłaszanie tych osób w zakrystii.
 3. Na stoliku przy zakrystii możemy nabyć świece Caritas w ramach wigilijnego dzieła pomocy dzieciom z ubogich rodzin i prasę katolicką.
 4. Od środy ,16 grudnia, 15 minut przed Mszą wieczorną, śpiewamy Nowennę do Dzieciątka Jezus. Zapraszamy.
 5. Trwa jeszcze roznoszenie opłatków na stół wigilijny. Gdyby ktoś zechciałby wziąć je na swoją ulicę, to bardzo prosimy. Wiele osób, które nie wychodzą z domów, dzięki nam będą miały więź ze swoją parafią poprzez przyniesiony im poświęcony opłatek. Serdecznie dziękujemy za składane przy tej okazji ofiary, które zostaną przeznaczone na ogrzewanie kościoła i domu parafialnego. Osobom, które podjęły trud roznoszenia, składamy serdeczne podziękowanie. Opłatek możemy otrzymać w zakrystii i kancelarii.
 6. Dziękujemy za zrobienie paczek dla najuboższych.
 7. Msza Roratnia o godz. 6.15, od poniedziałku do piątku, a w sobotę o godz. 6.30.
 8. Nasz o. Rekolekcjonista przywiózł ze sobą Słowo na każdy dzień – Ewangelia na 2021 i egzemplarze Pisma Świętego. Możemy je otrzymać na stoliku przed kościołem.
 9. Przy wigilijnym stole pamięcią obejmijmy także tych, którzy już od nas odeszli do wieczności. Za zmarłych odprawimy Mszę św. w Wigilię Bożego Narodzenia, 24 grudnia, o godz. 8.00. Zmarłych prosimy zgłaszać w zakrystii.
 10. Ojcowie Biali na stoliku za ławkami rozprowadzają Głos Afryki zawierający m.in. artykuł naszego parafianina, nowicjusza Ojców Białych, Rafała Chlastawy, kartki świąteczne i książkę „Chrześcijanie w świecie islamu”. Ofiary złożone wspierają misje w Afryce. Za dar serca składamy serdeczne Bóg zapłać.
 11. Dziś, 13 grudnia przypada 39. rocznica wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. IPN zachęca do włączenia się do akcji społeczno – edukacyjnej i zapalenia o godz. 19.30 w oknie domu świecy pamięci: „Ofiarom stanu wojennego zapal światło Wolności”.
 12. Od najbliższego poniedziałku, 14 grudnia, do końca tygodnia potrwa zbiórka makulatury i elektro- śmieci na parafialnym parkingu.
 13. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Tadeusza Elerta z ulicy Kwiatów Polnych 10. Polećmy go teraz Bożemu miłosierdziu: wieczny odpoczynek…