Bez kategorii

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 31 VII 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dziękujemy ks. Markowi za wygłoszone do nas Słowo Boże.
 2. Jutro, 1 sierpnia, przypada 78. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej Ojczyzny, będziemy polecać w modlitwie miłosiernemu Bogu.
 3. W pierwszy poniedziałek miesiąca, Msza św. o godz. 18.00 ku czci Ducha Świętego.
 4. Wtorek, 2 sierpnia, to dzień odpustu Porcjunkuli, związanego ze Świętym Franciszkiem z Asyżu. Odpust można zyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie jakiejkolwiek parafialnej świątyni, odmówienie przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświecającej, Komunia Święta, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego oraz brak przywiązania do grzechu.
 1. Msza na rozpoczęcie 44. Lubelskiej pielgrzymki w środę 3 sierpnia o godz. 8.30 przed Archikatedrą. A dziś po Mszy św. o godz. 18.00, spotkanie przed pielgrzymkowe naszych pielgrzymów.
 1. W czwartek, 4 sierpnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów. Będzie to jednocześnie pierwszy czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania po Mszy św. o godz. 18.00.
 1. Najbliższy piątek, 5 sierpnia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Msza Święta wotywna o godz. 18.00. Po niej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź święta od godz. 17.30.
 1. W sobotę, 6 sierpnia, będziemy obchodzili święto Przemienienia Pańskiego. To wydarzenie zanotowane na kartach Ewangelii było zapowiedzią naszej przyszłości – życia wiecznego, oglądania na wieki Boskiego Oblicza. Msze Święte tego dnia o godz. 8.00 i 18.00.
 1. Z racji pierwszej soboty miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz.18.00.
 1. Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Po Mszy o godz. 8.00, spotkanie Rodziny Różańcowej w kościele. Będzie to niedziela adoracyjna.
 2. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej wyłożonej na stoliku obok zakrystii.
 3. Trwają zapisy dotyczące wyjazdu z ks. Emilem na Spotkanie Młodych Archidiecezji w Garbowie w dniach: 18 – 21 sierpnia. Koszt wyjazdu – 140 złotych.

 4. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy otwartości na Boże słowo, roztropności w podejmowanych decyzjach oraz doświadczenia Bożej mocy w trudnościach dnia codziennego.