Informacje

  • Czym jest wspólnota Przyjaciele Oblubieńca?
  • Dla kogo jest ta wspólnota?
  • Wspólnota w naszej parafii
  • Kursy ewangelizacyjne

Grupa na Facebook

Kanał YouTube

Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca

Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca wpisuje się w nurt nowych wspólnot w Kościele katolickim, które wyrosły z doświadczenia Odnowy Charyzmatycznej. Wspólnota jednoczy się wokół Jezusa Chrystusa Jedynego Zbawiciela i Pana, który jest Oblubieńcem Kościoła i naszym Przyjacielem.

Wspólnota narodziła się w 2010 roku, od kiedy jej moderatorem generalnym jest ks. Krzysztof Kralka SAC, będący jednocześnie dyrektorem Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji. Dziś liczy 140 wspólnot (w Polsce, w Anglii oraz w Niemczech), które gromadzą około dziesięciu tysięcy osób.

Dla kogo jest wspólnota?

Wspólnota łączy katolików wszystkich stanów – świeckich żyjących w małżeństwach lub samotnie, kleryków, braci i siostry konsekrowanych oraz księży – w jedną rzeczywistość, będącą obrazem Ludu Bożego w jego jedności i różnorodności powołań. Jej członkowie mają wspólne pragnienie rozkochiwania ludzi w Jezusie Chrystusie. Osoby należące do Wspólnoty tworzą duchowe i formalne przymierze katolików, którzy pragną odpowiedzieć na nakaz misyjny Jezusa Chrystusa oraz na wezwanie Kościoła do podjęcia dzieła Nowej Ewangelizacji.

Poprzez formację ewangelizatorów Wspólnota pragnie umacniać Kościół oraz budzić świadomość powszechnego powołania chrześcijan do głoszenia Ewangelii.

Wspólnota przy naszej parafii

Spotkania Wspólnoty przy parafii św. Stanisława B.M. mają miejsce we wtorki po Mszy Św. wieczornej w salce parafialnej.

Kursy ewangelizcyjne

Wspólnota zaprasza na kursy (czyli rekolekcje) ewangelizacyjne w Pallotyńskiej Szkole Nowej Ewangelizacji, w tym:

NAJBLIŻSZY KURS Nowe Życie odbędzie się 04-06.02.22 roku w Lublinie – zapisz się

Kurs ten jest jedną z odpowiedzi na wezwanie Jana Pawła II do Nowej Ewangelizacji. Zawiera odmienny w formie, żywy i prosty przekaz Dobrej Nowiny skierowany do współczesnego człowieka. Adresowany jest zarówno do osób, które chcą doświadczyć miłości Boga, jak i do tych, które nie wierzą, że jest to w ogóle możliwe. Mogą na niego jechać zarówno ci, którzy widzą bezsens, zniewolenie i grzech w swoim życiu, jak i ci, którzy tego nie dostrzegają. Na tym kursie możesz rozpocząć lub odnowić swoją więź z Bogiem poprzez osobiste spotkanie z Chrystusem Zmartwychwstałym.

KURS MARIA MAGDALENA online odbędzie się 18.20.22 – zapisz się

Szczegóły, zapisy, a także informacje o pozostałych kursach stacjonarnych i online na >> https://snepallotyni.pl/ <<