Bez kategorii

XXIII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 10 IX 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziękujemy Bogu za dar beatyfikacji Rodziny Ulmów w czasie uroczystości odbywających się dziś w Markowej na Podkarpaciu.
 2. Dziś rozpoczyna się Tydzień Wychowania. W naszej modlitwie będziemy prosili Boga o wzrastanie w świętości dla dzieci i młodzieży, a dla wychowawców i rodziców, aby byli przykładem wiary, nadziei i miłości do Boga i Kościoła.
 3. Dziś na Mszy św. o godz. 11.00, zostaną poświęcone tornistry uczniów z klas pierwszych. Zapraszamy.
 4. Prowadzimy zapisy uczniów klas III i klas VIII, którzy chodzą do szkół poza naszym osiedlem a zamierzają w naszej parafii przystąpić do pierwszej komunii i do sakramentu bierzmowania. Zapisujemy w zakrystii i w kancelarii w ciągu tygodnia.
 5. W środę, 13 września, nabożeństwo fatimskie. O godz. 17.20 zapraszamy na różaniec, a po Mszy św. wieczornej na procesję ze świecami po parafialnych ogrodach.
 6. W czwartek, 14 września, będziemy obchodzili święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze Święte o godz. 7.00 i 18.00.
 7. W pitek, 15 września, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę Bolesną. Tym liturgicznym obchodem Kościół upamiętnia cierpienie Maryi i Jej udział w męce Zbawiciela.
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej wyłożonej na stoliku obok zakrystii.
 9. Zapraszamy uzdolnione głosowo i muzycznie dzieci, młodzież i dorosłych do ubogacania niedzielnych Mszy świętych śpiewem w scholach i chórze parafialnym.
 10. Zapraszamy chłopców do służby ministranckiej przy ołtarzu. Spotkania z kandydatami i ministrantami prowadzi ks. Grzegorz.
 11. Ofiary zebrane w dniu dzisiejszym do puszek przed kościołem przeznaczone są na „Fundusz Ewangelizacji w Środkach Społecznego przekazu. Za dar serca składamy serdeczne Bóg zapłać.
 12. Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości i mocy Pana w codziennym życiu, posłuszeństwa Jego słowu oraz nieustannego dawania świadectwa przynależności do Boga i Kościoła.
 1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Krystynę Rokita z ulicy Szafranowej i śp. Elżbietę Kozak z Dębówki. Polećmy je teraz Bożemu miłosierdziu: wieczny odpoczynek …