Bez kategorii

IV NIEDZIELA WIELKANOCY – 8 V 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Niedziela Dobrego Pasterza jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego. Przykładem dobrego Pasterza jest święty Stanisław biskup krakowski, męczennik – patron ładu moralnego w naszej Ojczyźnie. W naszej parafii obchodzimy doroczny odpust. Uroczysta Msza z procesją o godz. 12.30, której przewodniczy arcybiskup Stanisław Wielgus. Dziś w ogrodach parafialnych nasza młodzież serwuje bezpłatnie cukrową watę i popcorn. Zachęcamy szczególnie dzieci z rodzicami.

  2. Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Troskę o nowe powołania wyraźmy w tym tygodniu poprzez uczestnictwo w nabożeństwach majowych o godz. 17.30 i osobistą modlitwę.

  3. Dziękujemy ks. prof. Maciejowi Hułasowi z KUL za wygłoszone do nas ciekawe kazanie odpustowe.

  4. W piątek, 13 maja, rozpoczynamy czas nabożeństw fatimskich, nawiązujących do objawień Matki Bożej w Fatimie z 1917 roku. Są one odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Nabożeństwa fatimskie odprawiamy 13. dnia miesiąca od maja do października. Początek nabożeństwa o godz. 17.30.

  5. W najbliższą niedzielę, 15 maja, ks. Emil wraz z młodzieżą ze Smalu – /Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiej/, które w tym roku odbędzie się od 18 do 21 sierpnia w Garbowie, przybliży nam tematykę tych spotkań, a po Mszach będzie zbierał do puszki na organizację tego wydarzenia. Natomiast nasza młodzież będzie miała możliwość zasięgnąć bliższych informacji od swoich „smalowych” rówieśników i wziąć udział w atrakcyjnych konkursach. Zapraszamy.

  1. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę z przeznaczeniem na Metropolitalne Seminarium Duchowne.

  2. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej wyłożonej na stoliku obok zakrystii.

  3. Solenizantów i jubilatów zawierzamy opiece Chrystusa Dobrego Pasterza.

  1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Tadeusza Brodziaka z ul. Skowronkowa i Grzegorza Jodłowskiego z ul. Barwnej w Marysinie. Polećmy ich teraz Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…