Bez kategorii

XXXIII Niedziela Zwykła – 14 XI 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Obchodzimy dziś Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez papieża Franciszka w 2016 r. na zakończenie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Niech nasze serca i oczy będą wrażliwe na tyle, by dostrzegać potrzebujących i ubogich, którzy czasem żyją blisko nas. Zachęcamy, by włączać się w różne akcje charytatywne organizacji społecznych i kościelnych.
  1. Dziękujemy ks. Mirkowi za wygłoszone do nas Słowo Boże. Dziś przed kościołem czynny jest kiermasz z możliwością kupienie Pisma Świętego i Ewangelii z rozważaniami na każdy dzień 2022 roku. Serdecznie zapraszamy.
  1. Ofiary zebrane w dniu dzisiejszym na tacę przeznaczone są na budownictwo sakralne, a ofiary zebrane dziś do puszek są przeznaczone na pomoc osobom bezdomnym. Za dar serca składamy serdeczne „Bóg zapłać.
  1. W nawiązaniu do patriotycznego Święta Niepodległości, 11 listopada, chór parafialny zaprasza dziś po Mszy św. o godz. 18.00 na krótką akademię o charakterze patriotyczno – religijnym.
  1. W czwartek, 18 listopada, przypada liturgiczne wspomnienie błogosławionej Karoliny Kózkówny, która patronuje parafii w Snopkowie. Uroczysta suma odpustowa o godz. 18.00. Ks. Proboszcz serdecznie zaprasza.
  1. W przyszłą niedzielę zakończymy rok liturgiczny uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Mszę św. o godz. 12.30 odprawi ks. bp Adam Bab w intencji kolejarzy z racji ich Święta Patronalnego, św. Katarzyny Aleksandryjskiej. A o godz. 16.00 odbędzie się kolejna katecheza III klas w ramach przygotowania do I komunii św.
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
  1. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy do wieczności śp. Teresę Kisielewską z ul. Zbożowej i Wiesława Gozdka z Marysina. Polećmy ich teraz Bożemu miłosierdziu: wieczny odpoczynek
  1. W tym tygodniu patronują nam:

– w środę 17 listopada – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica, żona Ludwika IV, po śmierci męża poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, znana z niezwykłego miłosierdzia wobec ubogich;

– w sobotę 20 listopada – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), prezbiter, powstaniec styczniowy, karmelita, niezwykły spowiednik.