Bez kategorii

TRIDUUM PASCHALNE

1.W Wielki Czwartek, w naszym kościele celebrowana będzie tylko jedna Msza święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, na pamiątkę ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Rozpoczyna Triduum Paschalne. Zakończy ją adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy do godz. 22.00.

2.W Wielki Piątek – to dzień męki i śmierci Pana Jezusa. Jest jedynym dniem w roku, kiedy nie odprawia się Mszy świętej. Już od godz. 8.00 – zapraszamy do indywidualnej adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy. Dzieci zapraszamy na czuwanie o godz. 11.00 z udziałem Sióstr Katechetek.
W Godzinie Miłosierdzia Bożego, o 15.00 odmówmy Koronkę.
O godz. 17.20 odprawimy nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a o godz. 18.00 rozpoczniemy celebrację liturgii Męki Pańskiej połączoną z adoracją krzyża świętego, w czasie której składane są tradycyjnie ofiary na utrzymanie miejsc świętych w Izraelu. Nabożeństwo zakończy przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Potem rozpocznie się adoracja, która potrwa do godz. 24.00. Wtedy będzie możliwość pojednania się z Bogiem w sakramencie pokuty.

3.W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły – tj. ilościowy i jakościowy. Powstrzymanie się od spożywania potraw mięsnych dobrze rozciągnąć też na Wielką Sobotę. Niech towarzyszy nam żarliwa modlitwa, skupienie i głęboka zaduma nad tajemnicą Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa.

4.W Wielką Sobotę – trwamy na modlitwie przy Chrystusie złożonym w grobie, adorując Najświętszy Sakrament. Tego dnia, jak każe piękna wielowiekowa tradycja, przygotujemy i przyniesiemy do poświęcenia pokarmy na stół wielkanocny.

5.Od godziny 8.00 do godz. 15.00 potrwa ten obrzęd. Do godziny 13.00 święcimy co pół godziny a następnie co godzinę.

6.Nabożeństwo wieczorne w Wielką Sobotę rozpoczniemy przed kościołem o godz. 19.00. Prosimy wziąć ze sobą świece zabezpieczone przed kapaniem wosku i naczynia na wodę święconą, którą zabierzemy do domu.

7.W niedzielę,1 IV – Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego.

8.Msza Rezurekcyjna połączona z procesją ulicą Zbożową – o godz. 6.00 rano. Kolejne Msze święte o godzinie 9.30,11.00, 12.30 i 18.00. Kazanie wygłosi ojciec dr Mirosław Chmielewski z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

9.W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy świętych-niedzielny.
Taca przeznaczona jest na potrzeby KUL.

12.W tym tygodniu kancelaria czynna do środy.