Bez kategorii

XVI NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 23 VII 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś obchodzimy III Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych.

  2. Dziękujemy ks. prof. Marianowi Stasiakowi za wygłoszone do nas Słowo Boże.

  3. Rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa, podejmujemy inicjatywy na rzecz bezpieczeństwa na drodze. MIVA Polska zachęca do udziału w Akcji św. Krzysztof: „Podziękuj Bogu za bezpieczne podróże i ofiaruj 1 grosz za 1 kilometr bez wypadku na środki transportu dla misjonarzy”. Po każdej Mszy świętej nastąpi błogosławieństwo pojazdów. Ofiary składane przed wejściem do kościoła i na parkingu, przeznaczone są na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy. Za dar serca składamy serdeczne podziękowanie.

  1. Trwają zapisy osób wybierających się na 45. Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Aktualny jest również fundusz „Idę z Tobą”.

  1. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek na cele wspólnoty parafialnej i w ostatnią niedzielę na budowę kościoła w Wałbrzychu. Niech dobry Bóg obdarza swoim błogosławieństwem i wynagradza waszą hojność.

  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

  2. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej wyłożonej na stoliku obok zakrystii.

  3. Trwa czas urlopów, wakacji dany nam przez Boga, abyśmy zatroszczyli się o ubogacenie swojej duchowości. Wakacje to też czas żniw, zbiorów różnych plonów. Pamiętajmy o ciężkiej pracy rolników, która często nie jest doceniana, a służy nam wszystkim. Szanujmy ich trud.

  4. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Kingę, we wtorek- św. Jakuba i św. Krzysztofa, w środę – świętych Joachima i Annę, rodziców NMP, a w sobotę – św. Marty, Marii i Łazarza.

  1. Modlitwa na poświęcenie pojazdów….