Bez kategorii

IV Niedziela Adwentu – 22 XII 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Czwarta niedziela Adwentu otwiera ostatnie dni oczekiwania na Narodzenie Pańskie. Jeszcze w poniedziałek ostatnie Roraty o godz. 6.15. Dziękujemy ks. Markowi za wygłoszone do nas Słowo Boże. Dziękujemy ks. Grzegorzowi i ks. Emilowi za głoszone do dzieci Słowo Boże w czasie tegorocznych Rorat, a Paniom jesteśmy bardzo wdzięczni za przygotowywanie śniadań dla dzieci. Panu Organiście wyrażamy wdzięczność za codzienne granie a Siostrze Zakrystiance za tak wczesne przygotowanie kościoła.

 2. Już mamy świąteczny wystrój w kościele. Dziękujemy Państwu Wrona i Kukuryka za ofiarowane choinki, Panu Rzepeckiemu za ich transport. Panom dziękujemy za wycięcie i ustawienie choinek, a także za ustawienie szopki a młodzieży za ubranie choinek…

 3. Dziś o godz. 16.00 spotkanie opłatkowe Rady Duszpasterskiej.

 4. We wtorek Wigilia Narodzenia Pańskiego. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy.

 5. Przy wigilijnym stole pamięcią obejmijmy także tych, którzy już od nas odeszli do wieczności. We wtorek o godz. 8.00, tradycyjnie odprawimy Mszę świętą w intencjach zbiorowych za naszych bliskich zmarłych – Wigilia ze zmarłymi. Naszych zmarłych możemy zapisać po każdej Mszy św. w zakrystii.

 6. 24 grudnia, to dzień imienin ks. Adama. Msza w intencji Solenizanta będzie o godz. 8.00. Pamiętajmy w modlitwie.

 7. W Wigilię o północy zapraszamy na Pasterkę. Na jej zakończenie połamiemy się opłatkiem w kościele. Taca z tej Mszy przeznaczona jest na utrzymanie Domu Samotnej Matki. Kazanie w pierwszy dzień Świąt wygłosi ks. prof. Marek Chmielewski z Katolickiego Uniwersytetu.

 8. Porządek Mszy św. w pierwszy i drugi dzień Narodzenia Pańskiego jest niedzielny.
 9. W drugi dzień Świąt czytamy list Rektora KUL i będzie zbiórka ofiar na utrzymanie tej katolickiej Uczelni. Natomiast po południu i w niedzielę 29 XII – dzieci i młodzież w ramach Kolędników Misyjnych, będą odwiedzać rodziny naszej parafii z dobrą nowiną o Bożym Narodzeniu i prosić o wsparcie dla dzieci z Amazonii.

 10. W najbliższą niedzielę 29 XII, obchodzimy święto- Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

 11. Pod chórem możemy otrzymać świece Caritas i prasę katolicką. Niedziela i Gość Niedzielny, mają podwójny numer w cenie 10 złotych za 1 egzemplarz. Jest również nowy numer Miłujcie się i Małego Gościa Niedzielnego a przed kościołem możemy otrzymać za dowolną ofiarę pakiety z siankiem na stół wigilijny od naszych harcerzy, którzy zbierają fundusze na zimowy wypoczynek.

 12. Ze względu na pierwszy termin ferii zimowych- już od 11 stycznia, a w drugim tygodniu jest zimowisko narciarskie w Tyliczu, kolędę rozpoczniemy już w piątek, 27 XII i kolędujemy również w niedziele 29 XII, 5 i 6 I.

 13. Program kolędy na najbliższy tydzień:

– w piątek, 27 XII, od godz. 16.00 odwiedzimy rodziny z ul. Jaworskiego, Kleinera, Serwaczyńskiego, Lawendowa i Ciepielewskiego.

– w sobotę, 28 XII, od godz. 9.00 – aleja Warszawska i Dębówka.

– w niedzielę 29 XII od godz. 15.00 – ulice: Deszczowa, Główna i Kmieca.

Program kolędy znajduje się także w ARCE, w gablocie i na stronie internetowej parafii. Serdecznie dziękujemy za odprowadzenie księdza do najbliższego sąsiada, za uwiązane psy i za odświętną atmosferę spotkania rodzin z duszpasterzami.

W czasie kolędy kancelaria parafialna po południu jest nieczynna. Prosimy przychodzić do kancelarii od godz. 8.00 – 8.30, dzwoniąc do poszczególnych księży.