Bez kategorii

XV Niedziela Zwykła – 16 VII 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziękujemy ks. Markowi Zołoteńkiemu, proboszczowi parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Wałbrzychu, za wygłoszone do nas Słowo Boże. Wychodząc z kościoła możemy wesprzeć ofiarnym groszem trudne dzieło budowy kościoła w małej parafii.

  1. Dziś w ramach obchodów 43. rocznicy Lubelskiego Lipca 1980 r. trwają uroczystości w Lokomotywowni PKP.

  1. W najbliższą sobotę, 22 lipca, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętej Marii Magdaleny, patronki dobrej przemiany.

  1. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii odbędzie się w najbliższą niedzielę, 23 lipca, po każdej Mszy św. Ofiary zebrane przy tej okazji zostaną przeznaczone na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy.

  1. Do 25 lipca potrwają zapisy chętnych do udziału w 45 Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Od 26 lipca zapisy będą prowadzone w sekretariacie przed lubelską Archikatedrą, codziennie do wyjścia pielgrzymki w godz. 10.00 – 17.00. Również i w tym roku można wesprzeć fundusz „Idę z Tobą”.

  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej wyłożonej na stoliku obok zakrystii.

  1. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia.

  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.