Bez kategorii

I NIEDZIELA ADWENTU – 28 XI 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, nowy rok liturgiczny i duszpasterski. W Kościele w Polsce będziemy go przeżywać pod hasłem: „ Posłani w pokoju Chrystusa”.
 2. Duchową pomocą będą Msze święte Roratnie, które będą odprawiane, jak tradycja każe, o świcie. Będzie to godzina 6.15 rano od poniedziałku do piątku. W soboty Msza poranna będzie o godz. 6.30 rano.
 3. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela.
 4. Pomocą w owocnym przeżyciu adwentu jest także „Zdrapka Adwentowa” kierowana do dzieci i młodzieży z naszej parafii, które rozprowadza młodzież w cenie 4 złotych.
 5. Kolejną pomocą będą rekolekcje adwentowe, które rozpoczną się czwartą niedzielę Adwentu, 19 grudnia.
 6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej i świec Caritas na stoliku obok zakrystii.
 7. Są też torby przygotowane przez Caritas naszej diecezji, w nawiązaniu do Tygodnia Ubogich. Posłużą jako pomoc świąteczna najuboższym z naszej wspólnoty i innym, których wspieramy.
 8. Wzorem lat minionych jedna z puszek za ławkami jest przeznaczona na organizację śniadań dla dzieci biorących udział w Roratach.
 9. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę na potrzeby naszego Seminarium Duchownego.
 10. Dziś poświęcamy opłatki na stół wigilijny. Gorąco zachęcamy drogich parafian, aby zgłosili się do rozniesienia poświęconych opłatków i gazetki parafialnej „ARKA” do swoich sąsiadów z ulicy. Roznoszenie opłatków rozpoczniemy w sobotę, 4 grudnia. Ofiary składane przy tej okazji będą na utrzymanie naszej parafii, a szczególnie na ogrzewanie naszego kościoła i domu parafialnego.
 11. W tym tygodniu będzie pierwszy czwartek, piątek i sobota grudnia.
 12. W Pierwszy czwartek Adoracja w Ciszy w godz. 19.00-21.00 w intencji rozeznania swojej drogi życia organizowana przez naszą młodzież
 13. W pierwszy piątek spowiadamy od godz. 17.20.
 14. W pierwszą sobotę różaniec i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi będzie po Mszy św. o godz.18.00 i potrwa do godz. 20.00. Poprowadzi wspólnota Przyjaciół Oblubieńca. Serdecznie zapraszamy.
 15. W najbliższą niedzielę, po Mszy św. o godz. 8.00, spotkanie formacyjne Rodziny Różańcowej w kościele. A po Mszy o 11 spotkanie Dziecięcego Kółka Różańcowego. Będzie to niedziela adoracyjna.
 16. Trwa modlitwa w intencji Ojczyzny i pokoju na wschodniej granicy. Zapraszamy na wspólną modlitwę, od środy o godz. 17.30,. do naszego kościoła.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej dwie osoby: śp. Krystynę Kowalik z Dębówki i Wiesława Wronę z Alei Warszawskiej. Polećmy ich teraz Bożemu miłosierdziu: wieczny odpoczynek racz im dać Panie…