Bez kategorii

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 2 VII 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. / Zaraz po Mszy św. o godz. 8.00, zapraszamy członków Żywego Różańca do pozostanie w kościele na miesięcznym spotkaniu formacyjnym w kościele. /

 2. Jutro rozpoczną się parafialne kolonie nad morzem w Chłapowie. Życzymy owocnego i bezpiecznego wypoczynku. Polecamy uczestników i wszystkich wypoczywających na wakacjach i urlopach modlitewnej pamięci.

 3. W pierwszy poniedziałek miesiąca, na Mszy św. o godz. 18.00, będziemy modlili się formularzem Mszy św. ku czci Ducha Świętego.

 4. W poniedziałek, 3 lipca, o godz. 19.00 zapraszamy na Plac Katedralny, na uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Płaczącej.

 5. Zakończyło się letnie oratorium, które poprowadziły Siostry Dominikanki. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tę piękną pracę wychowawczą.

 6. Zakończyły się rekolekcyjne spotkania naszej młodzieży w parafii Pawłów.

 7. Zachęcamy do uczestnictwa w 45 Lubelskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę w dniach 03 – 14 sierpnia br. Chętnych zapraszamy do kancelarii parafialnej. Aktualny jest fundusz „Idę z Tobą”.

 8. Lipiec, to czas, kiedy wspominamy wydarzenia „Lubelskiego Lipca 1980”. 16 lipca będziemy na kolei, gdzie o godz. 9.00 w gmachu Dworca Głównego, nastąpi uroczyste nadanie imienia „Lubelskiego Lipca 1980”. A o godz. 10.00 ks. Bp Adam odprawi rocznicową Eucharystię obok Krzyża Doli Kolejarskiej na terenie dawnej Lokomotywowni. Już teraz serdecznie zapraszamy.

 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej wyłożonej na stoliku przy zakrystii.

 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 11. W wakacyjne niedziele zapraszamy na Msze św. o godzinie: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.

 12. Od dwóch miesięcy trwają prace ogrodnicze przy figurze Matki Bożej na ogrodzie od strony ulicy Świerkowej. Powstaje tam ogród maryjny.

 13. Przygotowujemy się również do wymiany okien na parterze domu parafialnego. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na tacę i indywidualnie na potrzeby naszej parafii.

 14. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Stanisława Michotę z ul. Wodnej. Polećmy go teraz Bożemu miłosierdziu: wieczny odpoczynek …

 15. Na zakończenie Eucharystii, zapraszamy do pozostania na krótką adorację Najświętszego Sakramentu.