Bez kategorii

II Niedziela Wielkiego Postu – 5 III 2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. /Zaraz po Mszy św. o godz. 8.00, spotkanie formacyjne dla Rodziny Różańcowej w kościele. Serdecznie zapraszamy./

 1. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego.

 2. Wychodząc z kościoła możemy złożyć ofiarę do puszki na „Krajowy Fundusz Misyjny – Ad genteks” na wsparcie dla 1743 polskich misjonarzy.

 3. W pierwszy poniedziałek, 6 marca, na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlili się formularzem o Duchu Świętym, a po Eucharystii, ok. 18.45, zapraszamy na Wieczór Uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem. Myślą przewodnią modlitwy będą słowa: „Wszystko mogę w Nim”.

 1. W zeszły wtorek w naszej parafii ok. 80 osób rozpoczęło uczestnictwo w Seminarium Odnowy Wiary. Można jeszcze dołączyć do Seminarium: kolejne spotkanie w najbliższy wtorek, 7 marca w kościele. Zapewniona będzie opieka nad dziećmi. Prosimy o modlitwę w intencji uczestników i prowadzących Seminarium.

 1. Natomiast w czwartek o godz. 19.00, trzecia katecheza dla narzeczonych, w ramach przygotowania do zawarcia sakramentu małżeństwa.

 2. Wpatrzeni w Ukrzyżowanego, który dla nas wyrzekł się wszystkiego i złożył w ofierze swoje życie, z ochoczym sercem podejmijmy trud dobrowolnego umartwienia, jako wynagrodzenie za grzechy nasze i naszych bliźnich. Zróbmy dobre postanowienia, powstrzymajmy się od udziału w głośnych rozrywkach, od spożywania napojów alkoholowych, palenia tytoniu, aby w ten sposób wynagrodzić Bogu za grzechy pijaństwa, rozwiązłości, nieuczciwości i wszelki brak pokory. Nie zapominajmy, że Wielki Post jest czasem powagi, pokuty i modlitwy. Niech go nie zakłócą huczne spotkania czy organizowane w tym czasie imprezy rozrywkowe.

 3. Zapraszamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych: w piątkowej Drodze Krzyżowej i niedzielnych Gorzkich Żalach.

 

 1. Zachęcamy do wielkopostnego ubogacania się lekturą prasy katolickiej.

 2. Do 10 marca potrwa rekrutacja nowych dzieci do Przedszkola Parafialnego na rok szkolny 2023/ 24. Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji znajdują się na stronie internetowej: www. przedszkole parafialne. lublin. pl.

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na każdy dzień.

 1. Zachęcamy do pozostania na adoracji Najświętszego Sakramentu i do przychodzenia w ciągu tygodnia na nią, od godz. 17.00 do 18.00.