Bez kategorii

III Niedziela Wielkiego Postu – 12 III 2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziękujemy ks. Mirkowi za wygłoszone Słowo Boże.

  2. Trzecia niedziela Wielkiego Postu, to półmetek tego ważnego okresu liturgicznego. Stąd coraz bardziej naglące zaproszenia na nabożeństwa wielkopostne, skierowane do tych, którzy jeszcze w nich nie brali udziału. W każdy piątek odprawiamy Drogę Krzyżową: o godz. 16.30 dla dzieci i o godz. 17.30 dla młodzieży i dorosłych, w niedziele o godz. 17.30 śpiewamy Gorzkie Żale, a w tygodniu uczestniczymy od godz. 17 do 18 w adoracji Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszamy.

  3. We wtorek o godz. 19.00 odbędzie się trzecie spotkanie w ramach Seminarium Odnowy Wiary. To już ostatnia szansa dołączenia do Seminarium.

  4. W czwartek o godz. 19.00, kolejna katecheza dla narzeczonych w kancelarii parafialnej. Serdecznie zapraszamy.

  5. Za dwa tygodnie rozpoczną się nasze rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi o. prof. Mirosław Chmielewski z KUL. Program rekolekcji umieszczony jest w gablocie i na stronie internetowej. Prosimy o modlitwę w tej intencji.

  6. Ekstremalna Droga Krzyżowa po raz dziewiąty wyjdzie z Lublina 17 marca. Msza na rozpoczęcie EDK będzie sprawowana w Archikatedrze Lubelskiej o godz. 19.00 pod przewodnictwem Abpa. Stanisława Budzika. Zapisy trwają na stronie internetowej edk.lublin.pl.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej wyłożonej na stoliku obok zakrystii.
  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy otwartości na Boże natchnienia i wzrastania w miłości do Bogu i ludzi. Polecamy modlitwom wiernych osobę dzisiejszego Solenizanta: ks. Grzegorza.
  1. Trwają zapisy na pielgrzymkę autokarową do południowych Włoch, w dniach od 24 kwietnia do 4 maja br. Organizatorem jest Biuro Podróży OLIMP, w porozumieniu z naszą parafią. W pielgrzymce weźmie udział nasz wikariusz, ks. Grzegorz. Zachęcamy do odwiedzenia tak ważnych miejsc dla wierzących, w terminie z wieloma dniami wolnymi od pracy. Program został wyłożony na stoliku za ławkami.
  1. Parafia Trójcy Świętej w Lublinie przy ul. Nałęczowskiej organizuje pielgrzymkę do Meksyku. Więcej informacji w gablocie i na stronie internetowej parafii: www.trojca.eu