Bez kategorii

II NIEDZIELA ADWENTU – 4 XII 2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

/Zaraz po Mszy św. o godz. 8.00, Rodzinę Różańcową prosimy o pozostanie w koście na swoim miesięcznym spotkaniu formacyjnym./

 1. Dziś druga niedziela Adwentu. Niech ten święty czas mobilizuje każdego z nas do duchowej odnowy i zacieśniania więzi z Bogiem.
 2. Wśród adwentowych umartwień i wyrzeczeń niech znajdzie się także miejsce na walkę z naszymi nałogami i słabościami.
 3. Wszystkich parafian: dzieci z lampionami, młodzież i dorosłych zachęcamy do licznego udziału w Roratach, odprawianych w ciągu tygodnia, od poniedziałku do piątku o godz.6.15, a w sobotę o godz. 6.30. Dla dzieci mamy przygotowują śniadania w torebkach, które rozdawane są obok kancelarii. Na ten cel przeznaczone są adwentowe ofiary składane do puszki za ławkami.
 4. Rozpoczynamy wydawanie poświęconych opłatków wraz z listą i upoważnieniem na poszczególne ulice, na razie bez gazetki ARKA, która jest jeszcze w druku. Dobrze byłoby, gdyby z każdej ulicy zgłosiła się przynajmniej jedna osoba, która by posłużyła swoim sąsiadom. Dobrowolne ofiary, składane przy tej okazji wspomogą budżet parafii. A wiemy, że opłaty za gaz i energię elektryczną w okresie grzewczym i po podwyżkach są wielkim obciążeniem. Dziękujemy za zrozumienie i wsparcie.
 5. W czwartek, 8 grudnia, będzie uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszamy na Msze św. o godz. 8.00, 11 i 18.00. Po Mszy świętej o godz. 11.00, w ramach Godziny Świętej, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, która potrwa jedną godzinę, do trzynastej.
 6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej i świec Caritas na stół wigilijny.
 7. Tradycyjnie są przygotowane torby Caritas na pomoc świąteczną dla biednych rodzin z naszej parafii i nie tylko.
 8. Dziś dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przed kościołami w Polsce odbywa się zbiórka do puszek na wsparcie odradzającego Kościoła katolickiego w krajach byłego Związku Radzieckiego. Z tej okazji gościmy siostrę Hieronimę ze Zgromadzenia Sióstr Albertynek, która dziś kwestuje na Przytulisko dla bezdomnych kobiet i matek z dziećmi we Lwowie.
 9. Dziś odbywa się głosowanie na zgłoszone osoby do Rady Duszpasterskiej w naszej parafii. Na przygotowanych kartach do głosowania z kandydatami możemy zakreślić tylko dwa nazwiska i wrzucić do urny z głosami.
 10. W najbliższą niedzielę rozpoczną się adwentowe rekolekcje parafialne. Poprowadzi je o. dr hab. Michał Legan, z Zakonu Paulińskiego, który jest dyrektorem programów katolickich w TVP. Prosimy o ułożenie zajęć tak, by uczestniczyć do wtorku włącznie w naukach rekolekcyjnych.
 11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Irenę Podolak z ulicy Jodłowej, a w środę pożegnamy śp. Wiesławę Malinowską z ul. Motylowej. Polećmy je teraz Bożemu miłosierdziu…