Bez kategorii

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 26 II 2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Rozpoczęliśmy nowy okres roku liturgicznego, jakim jest Wielki Post. Jest to czas pokuty i przemiany własnego życia. Każdy z nas ma jakieś dziedziny swojego życia, które wymagają uporządkowania, zmiany zwyczajów czy nawyków.
 2. Dobrze by było również znaleźć czas na wartościową lekturę, pomagającą nam w pogłębieniu naszej wiary i na medytację Pisma Świętego.
 3. W okresie Wielkiego Postu w naszym kościele są odprawiane nabożeństwa: Drogi Krzyżowej w piątek: dla dzieci o godz.16.30, a dla dorosłych i młodzieży o godz.17.30.
  W niedzielę o godz.17.30 – śpiewamy Gorzkie Żale.
 4. W piątki tradycyjnie na Mszy wieczornej jest zbiórka na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 5. Natomiast w ciągu tygodnia zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w godzinach: 17.00 – 18.00, z wyjątkiem piątku.
 6. Nauki rekolekcyjne w tym roku wygłosi o. prof. Mirosław Chmielewski z KUL, w dniach: 26 – 29 marca. Prosimy o uwzględnienie ich w kalendarzu naszych zajęć.
 7. Zapraszamy na Seminarium Odnowy Wiary, które rozpoczniemy we wtorek, 28 lutego, o godz. 19.00 w naszym kościele. Dla osób potrzebujących, zapewniona będzie opieka dla dzieci na czas wtorkowych spotkań. Po Mszy przy wyjściu z kościoła rozdawane będą zaproszenia na Seminarium ze specjalnym biblijnym przesłaniem dla ciebie.
 8. Ojcowie Biali zapraszają do Natalina na Misyjną Mszę św. dla Przyjaciół, w najbliższą sobotę 4 marca o godz. 18.00.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej wyłożonej na stoliku obok zakrystii.
 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
 11. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: śp. Krzysztof Dobrowolski z Dębówki. Polećmy go teraz Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…