Bez kategorii

VI Niedziela Zwykła – 12 II 2023r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziękujemy ks. prof. Marianowi Stasiakowi za wygłoszone Słowo Boże.

  1. Ks. Arcybiskup Stanisław Budzik podjął decyzję o zorganizowaniu w Archidiecezji Lubelskiej zbiórki na rzecz osób poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Zbiórka na ten cel odbędzie się dziś przed wszystkimi kościołami Archidiecezji.

  1. Natomiast zbiórka na ”Fundusz Wschodni”, została przeniesiona na niedzielę następną, tj. na 19 lutego. Za dar serca składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

  1. Od tej niedzieli młodzież rozpoczyna rozprowadzanie „Zdrapki Wielkopostnej”, jako propozycji do podjęcia konkretnych wyzwań i mobilizację do wytrwałej pracy nad sobą przez cały okres Wielkiego Postu. Cena za 1 szt. wynosi 5 złotych.

  1. W najbliższy wtorek, 14 lutego, przypada święto św. Cyryla (826-869), mnicha, i Metodego (815-885), biskupa.

  2. Święto Cyryla i Metodego jest Dniem Modlitwy za Narody Słowiańskie. Pamiętajmy, że Kościół jest jeden, choć od wieków gromadzi rozmaite narody, tradycje i obrządki. Jako chrześcijanie, jesteśmy budowniczymi jedności, choćby poprzez codziennie kierowaną do Pana Boga prośbę o pokój na świecie, ład moralny, o zgodę między narodami i swobodę głoszenia Chrystusowej Ewangelii.

 

  1. W przyszłą niedzielę, 19 lutego, ks. Łukasz Głaz wygłosi kazanie na rozpoczęcie Seminarium Odnowy Wiary. Już teraz zachęcamy do skorzystania z tej propozycji.

  1. W czwartek po Środzie Popielcowej, 23 lutego rozpoczną się katechezy dla narzeczonych. Spotkania będą się odbywać w kancelarii parafialnej o godz. 19.00. Zapraszamy.

  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej wyłożonej na stoliku obok zakrystii.