Bez kategorii

III NIEDZIELA WIELKANOCY – 18 IV 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Jesteśmy Kościołem pielgrzymującym w drodze do niebieskiej ojczyzny. Chrystus gromadzi nas na uczcie eucharystycznej, wyjaśnia nam pisma, w sakramentalnych znakach sam staje się pokarmem, byśmy nie ustali w drodze. W rozpoczynającym się Tygodniu Biblijnym prośmy Pana Jezusa szczególnie o to, aby pozwolił nam jeszcze bardziej ukochać i zrozumieć Pismo Święte. Wygospodarujmy w tym tygodniu nieco więcej czasu, abyśmy mogli sięgać po Biblię.
  1. Nasza młodzież przygotowała fragmenty z Pisma Świętego Nowego Testamentu. Można je zabrać przed wyjściem z kościoła, żeby codziennie je rozważać i uczynić z nich inspirację do osobistej modlitwy.
  1. Dziękujemy ks. Grzegorzowi za wygłoszone do nas Słowo Boże.
  1. Zakończyliśmy katechezy dla narzeczonych w ramach przygotowania do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego. Kolejny cykl katechez, ostatni przed przerwą wakacyjną, rozpocznie się w najbliższy czwartek, 22 kwietnia o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich przygotowujących się do zawarcia małżeństwa.
  1. W piątek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Główne uroczystości odbędą się w Gnieźnie. W tym dniu podziękujemy Bogu za dzieło ewangelizacji nie tylko naszych rdzennych ziem, którego dokonał św. Wojciech. Msze Święte tego dnia o godz.7.00 i 18.00.
  1. W najbliższą niedzielę swoje imieniny obchodzi ks. Marek Cieśluk. Msza święta w intencji Solenizanta o godz. 12.30. Pamiętajmy w modlitwach o drogim nam Solenizancie.
  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej wyłożonej na stoliku obok zakrystii.
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
  1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej, aż 5 osób: śp. Irenę Zarychta z ul. Ciepielewskiego, Krzysztofa Dumę z ul. Gojawiczyńskiej, Eugeniusza Kadelę z ul. Zbożowej, Zbigniewa Bronisz z Dębówki i Janinę Dudak z ul. Fiołkowej. Zmarł także Bronisław Wójcik z ul. Tulipanowej, którego Msza pogrzebowa będzie w naszym kościele 26 kwietnia. Polećmy ich dusze Bożemu miłosierdziu…