Bez kategorii

XXVIII Niedziela Zwykła – 10 X 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W całej Polsce obchodzimy dzisiaj XXI Dzień Papieski.
 2. Niosąc w sercach pamięć o św. Janie Pawle II, przyjacielu młodzieży, inicjatorze Światowych Dni Młodzieży, wielkim wychowawcy wielu pokoleń, pragniemy włączyć się w dzieło stypendialne Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone do puszek na fundusz stypendialny, „żywy pomnik” wdzięczności dla św. Jana Pawła II.
 3. Nasza młodzież rozprowadza słynne „kremówki z Wadowic”. Niech one dziś goszczą na stołach w naszych domach, w czasie spotkań rodzinnych i przyjacielskich. Cena kremówki w opakowaniu, to 6.50 zł.
 4. W środę, 13 października, nabożeństwem różańcowym, Mszą wieczorną i procesją ze świecami, zakończymy tegoroczne nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy.
 5. W czwartek, 14 października, obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nauczycieli i pracowników oświaty otoczymy modlitwą podczas różańca i Mszy Świętej o godz. 18.00.
 6. W piątek, 15 października , w Dzień Dziecka Utraconego, na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlili się za rodziców przeżywających ból z powodu poronienia.
 7. W piątek, o godz. 16.00 odbędzie się nabór do żeńskiej drużyny ZHR. Zapraszamy dziewczynki od piątej klasy Szkoły Podstawowej.
 8. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych o godz. 17.30.
 9. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Taca będzie na wsparcie dzieła misyjnego Kościoła.
 10. Polecamy lekturę prasy katolickiej. Na stoliku przy zakrystii jest do nabycia: Gość Niedzielny i Niedziela dla dorosłych, a Mały Gość Niedzielny dla młodzieży i dzieci.
 11. Wszystkich jubilatów i solenizantów powierzamy opiece Matki Bożej Różańcowej. Szczególne słowa wdzięczności i życzenia Bożego błogosławieństwa kierujemy ku Siostrze Danieli, wieloletniej Zakrystiance z okazji dzisiejszych Imienin. Dziękujemy za troskę o piękny wystój kościoła w kompozycje z kwiatów, dekorację świąteczną i czystość szat liturgicznych. Jutro, w poniedziałek dzień imienin ks. Emila. Msza św. w intencji Solenizanta o godz. 18.00. Zapraszamy…
 12. Od poniedziałku, przez najbliższy tydzień, odbędzie się samoobsługowa zbiórka makulatury, elektrośmieci i złomu w godzinach od 8.00 do 20.00.
 13. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Eugenię Pałucką z ul. Gajowej i Marka Jastrzębskiego z ul. Liliowej. Polećmy ich teraz Bożemu miłosierdziu: wieczny odpoczynek…

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 1. 13 X – bł. Honorata Koźmińskiego, kapucyn, założyciel wielu zgromadzeń zakonnych,
 2. 15 X – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), hiszpańska mistyczka i odnowicielka zakonów karmelitańskich,
 3. 16 X – św. Jadwiga Śląska (ok. 1180-1243), niemiecka księżniczka, żona polskiego księcia Henryka Brodatego, jako wdowa została mniszką, patronka Śląska,
 4. 17 X – św. Ignacy Antiocheński (zm. ok. 107), uczeń i następca św. Piotra jako biskup Antiochii, pisarz, męczennik,