Bez kategorii

Niedziela Świętej Rodziny – 26 XII 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W drugim dniu oktawy świąt Narodzenia Pańskiego wspominamy Świętą Rodzinę: Jezusa, Maryję i Józefa. Śledząc jej losy, dostrzeżmy przede wszystkim Bożą opiekę, która skutecznie i niezawodnie chroniła od wszelkich niebezpieczeństw. Pamięć o tym niech będzie zachętą dla nas, aby w codziennej, wspólnej modlitwie powierzać Bogu trudne sprawy naszych rodzin.

 2. Dziękujemy ks. Emilowi i ks. Grzegorzowi, za głoszone na Mszach roratnich kazania. Rodzicom dziękujemy za śniadania dla dzieci, a s. Danieli, s. Magdalenie, Panom organistom i ministrantom za pomoc w oprawie liturgicznej Mszy świętych.

 3. Jutro, 27 grudnia przypada Święto Jana Apostoła. Na Mszy o godz. 18.00 odbędzie się obrzęd błogosławienia wina.

 4. W czwartek, 30 grudnia przypada dzień imienin naszego Księdza Proboszcza. Msza św. w intencji Solenizanta o godz. 18.00. Zapraszamy i prosimy o modlitwę.

 5. Natomiast w piątek, 31 grudnia o godz. 18.00 zgromadzimy się na nabożeństwie dziękczynno-błagalnym. Będziemy dziękować Bogu za wszystkie łaski kończącego się roku, przepraszać za grzechy i zaniedbania i prosić o ustanie pandemii.

 6. W sobotę, 1 stycznia przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Nie powinno nas tego dnia zabraknąć na Mszy Świętej. Porządek Mszy świętych jest niedzielny. Nie będzie tylko Mszy o godz. 16.30.

 7. Zachęcamy do świątecznej lektury prasy katolickiej wyłożonej na stoliku przy zakrystii. Niedziela i Gość Niedzielny w cenie 10 złotych. Jest także miesięcznik: Miłujcie się, Mały Gość Niedzielny i Tęcza. Można otrzymać kalendarz ze Świętej Wody na 2022 rok w cenie 3 złotych.

 8. W najbliższą niedzielę, 2 stycznia, po Mszy św. o godz. 8.00, odbędzie się miesięczne spotkanie Rodziny Różańcowej w kościele. Będzie czytany list Rektora KUL, a taca będzie przeznaczona na potrzeby tej Katolickiej Uczelni.

 9. W 2022 roku, to wierni udadzą się z kolędą do duszpasterzy. Będzie to czas kolędowania, słuchania Ewangelii, modlitwy i błogosławieństwa. Będzie ono wyrazem podtrzymywania wiary i odpowiedzialności za wspólnotę parafialną.

 10. Wizytę duszpasterską w tym okresie epidemii ograniczymy wyłącznie do błogosławieństwa nowych domów i tych wiernych, którzy zaproszą kapłana do swoich domów. Deklaracje składamy jeszcze tylko dziś. Kalendarz wizyty kolędowej i nabożeństw za rodziny naszej parafii podamy w najbliższą niedzielę, 2 stycznia.

 11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Krystynę Podleśną z alei Warszawskiej. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu: wieczny odpoczynek…