Bez kategorii

IV Niedziela Adwentu – 19 XII 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy parafialne rekolekcje, które potrwają do wtorku, 21 grudnia. Dorosłych zapraszamy w poniedziałek i wtorek na Msze św. o godz.: 6.15, 9.00 i 18.00, dzieci szkolne o godz. 16.30, a młodzież o godz. 19.15. Spowiadamy pół godziny przed Mszą świętą. Nauki rekolekcyjne głosi ks. dr Łukasz Tkaczyk, sekretarz Roty Stolicy Apostolskiej. Prosimy o modlitwę i inne dzieła pokutne w intencji ks. Łukasza i duchowych owoców tych rekolekcji.

 2. W czasie rekolekcji kancelaria parafialna jest nieczynna.

 3. To już ostatni tydzień adwentowych Rorat, które zakończymy w czwartek, 23 grudnia, i przygotowania naszego kościoła do świątecznej scenerii, poprzez dekorację szopki i choinek. W środę czeka nas wycinka, transport i ustawienie choinek, a po Mszy wieczornej ich ubieranie. W czwartek dokończymy szopkę w kościele. Prosimy o pomoc.

 4. W piątek – wigilia uroczystości Bożego Narodzenia. Zachęcamy do pielęgnowania zwyczajów wigilijnych/ rozpoczęcie wieczerzy modlitwą, łamanie się opłatkiem, śpiew kolęd/ i do uczestnictwa w Pasterce. Nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu i tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

 5. Przy wigilijnym stole pamięcią obejmijmy także tych, którzy już od nas odeszli do wieczności. Za zmarłych odprawimy Mszę świętą zbiorową – wigilia ze zmarłymi o godz. 8.00. Imiona naszych zmarłych prosimy zgłaszać w zakrystii.

 6. 24 grudnia, to tradycyjnie dzień imienin ks. Adama Raczkowskiego. Na Mszy św. o godz. 8.00, będziemy modlili się za naszego Solenizanta.

 7. Ze względu na rygory sanitarne, planujemy dwie Pasterki: o godz. 22.00 i 24.00. Odprawi je dla nas biskup Józef Wróbel.Zapraszamy.

 8. Porządek Mszy świętych w pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia jest niedzielny. Nie będzie tylko Mszy świętej o godz. 16.30.

 9. W drugi dzień Świąt przypada w tym roku Niedziela Świętej Rodziny.

 10. Na stoliku obok zakrystii możemy otrzymać opłatek, świece Caritas i nowy numer Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Miłujcie się, a dla uczniów: Mały Gość Niedzielny. Teraz Niedziela w cenie 8 złotych.

 11. Dziękujemy za zrobienie paczek świątecznych i pomoc w roznoszeniu opłatka do mieszkańców poszczególnych ulic. Dziękujemy za ofiary składane potrzeby naszej parafii. Poświęcony opłatek i gazetkę ARKA możemy otrzymać w zakrystii i kancelarii parafialnej.

 12. W świąteczne dni, pomyślmy o chwili adoracji Bożego żłóbka.

 13. Kolejny rok nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej. Osoby, które chcą zaprosić księdza na kolędę, proszone są o wypełnienie specjalnej deklaracji, która została dołączona do ARKI a także położona na stoliku za ławkami i dostarczenie jej do zakrystii do dnia 26 grudnia. Więcej szczegółów co do kolędy i modlitwy za rodziny podamy w niedzielę 2 stycznia.

 14. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Tadeusz Solarski z ul. Motylowej, Danuta Ostaszewska z ul. Uroczej i Waldemar Greszta z ul. Ziółkowskiego. Polećmy ich teraz Bożemu miłosierdziu…