Bez kategorii

NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ – 5 IV 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Błogosławieństwo palm dzisiaj na wszystkich Mszach Świętych. Dzisiaj nie ma już Mszy św. o godz. 19:15. O godz. 17.40 odśpiewamy Gorzkie Żale.
 2. Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Niech święty czas Triduum Paschalnego będzie okazją do pogłębienia na nowo naszej wiary. W tym roku szczególnie złączmy nasze cierpienia związane z epidemią z cierpieniami Chrystusa na Krzyżu, polecając Bogu wszystkich chorych, ich rodziny, przebywających w kwarantannie i pracowników wszystkich służb. Przypominamy, że liturgie Triduum będą odprawiane bez udziału wiernych. Wszystkich zachęcamy do uczestnictwa poprzez transmisję on-line z naszego kościoła.
 3. W Wielki Czwartek we wszystkich parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia przez Chrystusa sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. Po hymnie „Chwała na wysokości Bogu” milkną dzwony i organy. Liturgia tej Mszy Świętej w naszym kościele rozpocznie się o godz.18.00. Po Mszy św. Najświętszy Sakrament pozostanie w tabernakulum, nie będzie przenoszony do tzw. Ciemnicy i nie będzie tradycyjnego czuwania.
 4. W Wielki Piątek wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu ilości posiłków. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Ofiarujmy ten post w intencji ustania pandemii. O godz. 17:00 odprawimy Drogę Krzyżową, a Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. Adoracja przy Grobie potrwa do godz. 22.00, przy udziale do 5 osób w kościele. Prosimy o krótką modlitwę osobistą, by wszystkim chętnym umożliwić okazję do adoracji. W tym czasie będzie możliwość spowiedzi.
 5. Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiązują cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Warto i w tym dniu zachować post, powstrzymując się od pokarmów mięsnych. W Wielką Sobotę nie będzie zwyczajowego święcenia pokarmów na stół wielkanocny. Zalecane jest błogosławieństwo podczas śniadania wielkanocnego, którego może dokonać ojciec, matka bądź inny członek rodziny według formularza, który można pobrać z naszej strony internetowej.
 6. Sprawowana wieczorem o godz. 19.00 Liturgia Wigilii Paschalnej w całości odbędzie się wewnątrz świątyni tylko z udziałem kapłanów i osób posługujących.
 7. W tym roku nie będzie procesji rezurekcyjnej. Porządek Mszy św. w Wielkanoc: godz.: 6.00, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.
 8. Od dwóch tygodni jest możliwość uczestniczenia we Mszach Świętych on-line z naszego kościoła poprzez parafialny kanał YouTube, który znajduje się w zakładce na naszej internetowej stronie parafialnej. Transmitujemy wszystkie Msze św. niedzielne, a w tygodniu Mszę św. o godz. 18:00 oraz wszystkie liturgie Triduum Paschalnego.
 9. Zapisy do PrzedszkolaW dniach 1 -10 kwietnia 2020 r. trwa rekrutacja nowych dzieci do Przedszkola Parafialnego na rok szkolny 2020/2021. Wszystkie informacje dotyczące rekrutacji znajdują się na stronie internetowej Przedszkola.
 10. Dziękujemy za wyrazy troski o naszą parafię. Jesteśmy wdzięczni za ofiary składane na tacę elektronicznie na konto naszej parafii. Bóg zapłać.
 1. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu:

od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy w godz. 16.00 – 17.50.

 1. Spowiedź w tym tygodniu w następującym porządku:

od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy: 15.00 – 17.50.

w Wielki Czwartek: 14:00 – 17.00.

w Wielki Piątek: 10.30 – 12.00, 14.00 – 17.00 i 19.30 – 22.00.

w Wielką Sobotę: 9.00 – 12.00 i 14.00 – 18.00.