Bez kategorii

XXXII Niedziela Zwykła – 8 XI 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Zaraz po Mszy św. o godz. 8.00, zapraszamy członków Rodziny Różańcowej do pozostania w kościele na spotkaniu formacyjnym.
 2. Obchodzimy dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. To okazja do szczególnej pamięci i modlitwy w intencji chrześcijan prześladowanych na całym świecie.
 3. Ofiary zebrane w dniu dzisiejszym do puszki przeznaczone są na „Pomoc Kościołowi w potrzebie”. Za dar serca składamy serdeczne Bóg zapłać.
 4. W środę,, 11 listopada, z okazji 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Pragniemy polecać Bożej Opatrzności losy naszej Ojczyzny i Rodaków na całym świecie. Msza Święta w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona o godz. 8.00 i 18.00.Pamiętajmy o wywieszeniu flagi biało – czerwonej.
 5. Trwa miesiąc naszej modlitewnej pamięci o wiernych zmarłych. Zapraszamy na nabożeństwa wypominkowe codziennie o godz.17.30.
 6. W czasie nasilenia pandemii zachęcamy do uczestniczenia we Mszy św. o godz. 18.00 i nabożeństwie wspominkowym za pomocą Internetu.
 7. Dzisiaj skromna reprezentacja środowisk kolejarskich poleca wstawiennictwu MB Jasnogórskiej wszystkie trudne sprawy naszego kraju w czasie 37 ogólnopolskiej pielgrzymki.
 8. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej wyłożonej na stoliku obok zakrystii. Polecamy również kalendarze katolickie w cenie 2 złotych..
 9. Solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia obfitych Bożych darów.
 10. Zaraz po ogłoszeniach, zachęcamy do pozostania na miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu.
 11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Barbarę Pruchniak z ul. Gajowej i Turek Wojciecha z ul. Gojawiczyńskiej. Polećmy ich teraz Bożemu miłosierdziu: wieczny odpoczynek…

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 11 XIśw. Marcin z Tours (316-397), rzymski legionista, ojciec życia zakonnego we Francji, biskup,
 • 10 XI – św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła,
 • 12 XI – św. Jozafat (1580-1623), biskup połocki obrządku wschodniego, zamęczony za wierność unii z Rzymem,
 • 13 XI – święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (zm. 1003), pustelnicy, benedyktyni, pierwsi polscy męczennicy.