Bez kategorii

XXX NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 23 X 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś trzydziesta niedziela zwykła w roku liturgicznym. We wspólnocie Kościoła obchodzona jest jako Niedziela Misyjna, która rozpoczyna tydzień misyjny. Naszą modlitwą wspieramy dziś wszystkich misjonarzy duchownych i świeckich, wypraszamy im Bożą pomoc w trudzie głoszenia Ewangelii. Światowy Dzień Misyjny to także okazja do modlitwy o nowe powołania misyjne, aby nie zabrakło głosicieli Dobrej Nowiny.
 2. Dziś także wspieramy Papieskie Dzieła Misyjne naszymi ofiarami zebranymi do puszki przed kościołem. Za każdy gest dobroci wobec misjonarzy składamy serdeczne Bóg zapłać!
 3. Dziękujemy o. Bogusławowi, przełożonemu wspólnoty Misjonarzy Afryki, za wygłoszone do nas Słowo Boże. Dziś przed kościołem będą rozprowadzane kalendarze i inne rzeczy na rzecz dzieł prowadzonych przez wspólnotę Ojców Białych.
 4. Dziś o godz. 16.00 w kościele kolejna katecheza dla dzieci z klas trzecich w ramach przygotowań do pierwszej komunii świętej.
 5. Natomiast o godz. 19.00 odbędzie się kolejne spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.
 6. W poniedziałek do wieczora zakończy się zbiórka makulatury i elektrośmieci. Dziękujemy za zainteresowanie akcją.
 1. W piątek, 28 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
 2. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie do świątyni na nabożeństwo różańcowe na godz. 17.30. Tych, którzy z różnych względów nie mogą przybyć na wspólną modlitwę, zachęcamy do odmawiania różańca w domu.
 1. Krajowe Duszpasterstwo Kolejarzy zaprasza do uczestnictwa 39. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Kolejarzy na Jasną Górę w dniach 5 – 6 listopada br. Wyjazd z Lublina nastąpi w sobotę, 5 listopada pociągiem pielgrzymkowym o godz. 10.00 z dworca Głównego PKP Lublin, a powrót w niedzielę o godz. 17.58. Przejazd odbywa się na podstawie wydawanych biletów „Pielgrzym”. Cena biletu 70 zł. na przejazd tam i z powrotem. Zakup biletu w kasie biletowej. Mogą jechać nim również nasi parafianie. Serdecznie zapraszamy.
 2. Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Zbawiciela.
 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej wyłożonej na stoliku obok zakrystii.
 1. Nasza młodzież tradycyjnie roznosi karty wspominkowe, które składamy na tacę, w zakrystii i w kancelarii parafialnej.
 1. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Mariana Woźniaka z ul. Skowronkowej i Wiesława Miturę z ul. Jodłowej. Polećmy ich teraz Bożemu miłosierdziu: wieczny odpoczynek…