Bez kategorii

Uroczystość Wszystkich Świętych: 1- XI 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiejsza uroczystość w liturgii Kościoła ma bardzo radosny charakter. Prośmy o pomoc i wstawiennictwo tych, którzy odeszli przed nami do Boga, a teraz wraz z Chrystusem królują w niebie.
 2. Rozpoczynamy miesiąc modlitewnej pamięci o wiernych zmarłych.
 3.  Odpust za zmarłych można uzyskać, w tym czasie pandemii, przez cały listopad, a nie tylko w ciągu ośmiu pierwszych dni, za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych, przy spełnieniu zwyczajnych warunków odpustu.  
 4. Dodatkowo osoby starsze, chore i ci, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu będą mogli także uzyskać odpust zupełny pod warunkiem, że duchowo dołączą do wszystkich pozostałych wiernych, wykluczą wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mają zamiar jak najszybciej spełnić trzy zwyczajowe warunki: spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencji Ojca Świętego. Przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny odmówią pobożnie na przykład różaniec, Koronkę do Bożego miłosierdzia, albo podejmą medytację jednego z fragmentów Ewangelii zaproponowanej w liturgii za zmarłych, albo wypełnią uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu cierpień i niedogodności swego życia.
 5. Naszą modlitwę za zmarłych polecanych w wypominkach będziemy ofiarowali Panu Bogu na różańcu wspominkowym przez cały listopad o godz. 17.30.  Kartki  wypominkowe można składać w kancelarii, a także w zakrystii i na tacę.
 6. Niech naszej listopadowej refleksji nad przemijaniem towarzyszy dobra lektura. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Miłujcie się, Małego Gościa Niedzielnego i Tęczy. Jest też kalendarz katolicki na 2021 r. w cenie 2 złotych. Prasa jest wyłożona na stoliku obok zakrystii.
 7. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek spowiadamy od 17.20.
 8.  W najbliższą sobotę i niedzielę, 7 – 8 listopada odbędzie się XXXVII ogólnopolska pielgrzymka Kolejarzy na Jasną Górę. Ze względu na nasilenie się pandemii, program został ograniczony do minimum: Apel Jasnogórski o godz. 21.00 w sobotę, i Msze święte w niedzielę o godz. 6.00 w kaplicy Cudownego Obrazu i Suma  o godz. 11.00.  
 9. W najbliższą niedzielę, 8 XI, po Mszy o godz. 8.00 – spotkanie Rodziny Różańcowej w kościele. Będzie to niedziela adoracyjna.
 10. Solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia, opieki świętych patronów i Bożego błogosławieństwa. We wtorek modlitwą ogarniemy siostrę Sylwię, dyrektorkę naszego parafialnego przedszkola.
 11. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Toruń Wojciecha z ul. Gojawiczyńskiej.  Wieczny odpoczynek…