Bez kategorii

XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 21 VI 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze.
  2. Dziękujemy ks. Emilowi za wygłoszone do nas Słowo Boże.
  3. Dziś o godz. 12.30, Mszę prymicyjną odprawi ks. Robert, a o godz. 18.00, ks. Marek będzie dziękował Bogu za 30 lat kapłaństwa. Prosimy o modlitwę w intencji obu kapłanów.
  1. We wtorek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny. Wszystkich ojców zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe i Mszę Świętą o godz. 18.00.
  1. W środę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. Zapraszamy na Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.
  1. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominamy dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, by było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty czas z Bogiem. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Taka Msza będzie w najbliższy piątek o godz. 9.00. Serdecznie zapraszamy…
  1. U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Pana Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik lub Pismo Święte. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze.
  1. W najbliższą sobotę, 27 czerwca, o godz. 10.00 i 12.00, dwie grupy dzieci z trzecich klas przystąpią do pierwszej komunii świętej. Spowiedź dla dzieci, ich rodziców i rodzeństwa w piątek: 1 grupa – od godz. 15.30 – 16.30, a 2 grupa – od 16.30 – 17.30.
  1. We wtorek o godz. 18.30, próbę generalną ma 1 grupa, a w czwartek o godz. 18.30, ma 2 grupa. W środę o godz. 18.45 odbędzie się próba śpiewu obu grup. Zapraszamy.
  1. Dziękujemy osobom, które angażowały się w procesję: w Boże Ciało i w czasie oktawy.