Bez kategorii

XV Niedziela Zwykła – 12 VII 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś przypada kolejna lipcowa niedziela. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.
 2. Dziękujemy ks. Adamowi za wygłoszone do nas Słowo Boże.
 3. W poniedziałek, 13 lipca, kolejne nabożeństwo fatimskie. Rozpoczniemy różańcem o godz. 17.30, a po Mszy odbędzie się procesja z figurką Matki Bożej.
 1. W czwartek, 16 lipca, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel.
 2. Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel przypomina nam o ważnym rysie duchowości chrześcijańskiej, a mianowicie o szkaplerzu. Matka Boża objawiła go generałowi karmelitów w Cambridge (Anglia) Szymonowi Stockowi w 1251 roku. Obiecała też każdemu, kto będzie go nosił do śmierci, że nie zazna ognia piekielnego i żadnego innego niebezpieczeństwa. Dziś wielu z nas nosi medaliki szkaplerzne. Zadbajmy o to, aby nie była to tylko dekoracja stroju. Niech to będzie znak naszej religijności, noszony z wiarą i miłością. Prośmy też Matkę Bożą, abyśmy mogli dojść szczęśliwie do naszej Góry Karmel, którą jest Chrystus. Jak Maryja, wsłuchujmy się w słowo Boże, rozważajmy je i zachowujmy w swoich sercach.
 1. W najbliższą niedzielę, 19 lipca, w 40. rocznicę strajków lubelskich kolejarzy, na terenie lokomotywowni, obok Dworca Głównego PKP, o godz. 10.00 Mszę świętą odprawi ks. bp Adam Bab. Duszpasterstwo kolejarzy i NSZZ Solidarność, wszystkich serdecznie zapraszają.
 1. W czasie pandemii nie będzie pielgrzymki pieszej na Jasną Górę w tradycyjnej formie. Ale fundusz „Idę z tobą” będzie realizowany w dawnej formie. Intencje możemy zapisywać w zakrystii i w kancelarii. Serdecznie zapraszamy.
 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, wyłożonej na stoliku przy zakrystii.
 1. Jedna z naszych młodych parafianek o imieniu Anna, prosi o wsparcie finansowe, potrzebne do drugiej operacji w Niemczech. Za pierwszą operację, kwotę 50 tys. złotych uzbierała rodzina, ta będzie o połowę tańsza. Kto chciałby wesprzeć ten fundusz, to proszony jest o wzięcie karteczki z numerem konta ze stolika za ławkami i przy zakrystii. Za dar serca składamy serdeczne Bóg zapłać.
 1. Zachęcamy do udziału w dzisiejszy wyborach prezydenckich…
 1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Mirosławę Duma z ul. Gojawiczyńskiej, a w poniedziałek odbędzie się pogrzeb śp. Małgorzaty Wójcik z ul. Szelestnej w Natalinie. Polećmy teraz śp. Mirosławę i Małgorzatę Bożemu miłosierdziu…

W tym tygodniu patronują nam:

 • 13 lipca – Święci Andrzej Świerad (†1030-1034), z pochodzenia Polak, i jego uczeń Benedykt (†1033-1037), dwaj pustelnicy, prowadzący niezwykle surowe życie na terenie dzisiejszych Węgier.
 • 15 lipca – św. Bonawentura (1218-1274), biskup i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych teologów średniowiecza.