Bez kategorii

VI NIEDZIELA WIELKANOCY – 17 V 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W dzisiejszą niedzielę radujemy się 100. rocznicą urodzin Świętego Jana Pawła II. Dziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił. Wpatrujmy się też w jego święte życie, aby na jego wzór każdego dnia być bliżej Pana Boga. I jak on całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny, nasze osobiste i nrodowe sprawy.
 2. Dziś o godz. 12.30, Mszę świętą za dobrodziejów naszej parafii z Bostonu: śp. Zofię i Tadeusza Kosakowskich, odprawi ks. kan. Kazimierz Podstawka, pierwszy proboszcz naszej parafii. Msza gregoriańska za ich dusze rozpocznie się 1 czerwca br.
 3. W poniedziałek rozpoczniemy doroczne dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Niestety w obecnej sytuacji zagrożenia pandemią nie będzie nabożeństwa poświęcenia pól. Zapraszamy więc w najbliższą niedzielę, 24 maja, na wspólną modlitwę do kościoła mieszkańców Marysina na godz. 8.00, a o godz. 9.30 mieszkańców Dębówki.
 4. Przypominamy, że w naszym kościele w maju codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej o godz. 17.30.
 5. W najbliższą niedzielę, 24 maja planowaliśmy I komunię trzecich klas. Z powodu pandemii musimy uzgodnić z rodzicami nowy termin. Dlatego zapraszamy na spotkanie organizacyjne do naszego kościoła w najbliższą środę na godz. 19.00.
 6. W dniach od 18 do 24 maja prowadzona będzie bezobsługowa zbiórka makulatury i elektrośmieci. Materiały papiernicze składamy do czerwonego kontenera, a do zielonego kontenera i odpowiednich pojemników elektrośmieci. Niestety nie zbieramy ubrań i złomu.
 7. Zapraszamy wszystkie dzieci do pobierania z parafialnej strony internetowej kolorowanki tematycznie związanej z Ewangelią z danej niedzieli.
 8. Od 6 tygodni jest możliwość uczestniczenia we Mszach Świętych on-line z naszego kościoła, w niedzielę i w ciągu tygodnia o godz. 18.00, poprzez parafialny kanał YouTube, który znajduje się w zakładce na naszej internetowej stronie parafialnej.
 9. Pamiętajmy, że wirtualna obecność i pobożność nie wystarcza. Zachęcamy, by przynajmniej w ciągu tygodnia nawiedzić nasz kościół. Także przed kościołem mamy dobre nagłośnienie, gdy mamy ograniczenia co do ilości wiernych na Mszach i nabożeństwach, możemy modlić się przed kościołem i wejść tylko na komunię.
 10. Dziękujemy za wyrazy troski o naszą parafię. Jesteśmy wdzięczni za ofiary składane na tacę elektronicznie na konto parafii. Bóg zapłać.
 11. Jest możliwość zamówienia intencji Mszy świętej dzwoniąc na numer kancelarii parafialnej : 516 – 448 – 458. Najlepiej w godzinach dyżuru kancelarii. Dziękujemy.
 12. Na stoliku przy zakrystii jest nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Miłujcie się” się dla dorosłych, Małego Gościa i Tęczy dla uczniów klas starszych i młodszych.
 13. Nasza kancelaria parafialna jest czynna w godz. 16.00 – 17.30, od poniedziałku do piątku. Zapraszamy.
 14. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii śp. Czesławę Delega z ul. Gajowej. Polećmy ją teraz Bożemu miłosierdziu…