Bez kategorii

Uroczystość Najświętszej Trójcy – 12 VI 2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu (…), a także znak krzyża. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej.
 2. Dziękujemy ojcu Pawłowi Mazurkowi za wygłoszone do nas Słowo Boże. Ojciec kończy swój siedmioletni pobyt w Polsce i wraca do Afryki. Będzie pracował w miejscowości Kasama w Zambii. Prosi o wsparcie na zagospodarowanie w nowym miejscu. Będzie to można uczynić po Mszy świętej przed kościołem.

 3. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę z przeznaczeniem na utrzymanie naszego Metropolitalnego Seminarium Duchownego. Wychodząc z kościoła możemy nabyć od Kleryka Gościa czasopismo kleryckie „ Itinerarium „ za dowolną ofiarę. Dziś na Mszy św. o godz. 11.00, Komunia Rocznicowa czwartych klas.

 4. Dziś, 12 czerwca, o godz. 19.00 zostanie w archikatedrze odprawiona Msza św. w trzecią rocznicę śmierci ks. abpa Bolesława Pylaka. Zapraszamy.

 5. W poniedziałek, o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie.

 6. W czwartek, 16 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w procesji na ulice naszego Osiedla. Podziękujemy Bogu za dar Eucharystii i poprosimy o błogosławieństwo, dla Ojczyzny i naszej parafii.

 7. Msze święte w Boże Ciało będą o godz. 8.00, 10.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 10.00, wyruszy z kościoła procesja ulicami: Zbożową, Sławinkowską, Świerkową i Zbożową do kościoła. Prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarzy i orszaku procesyjnego. Zadbajmy o dekorację domów i czystość na ulicach zwłaszcza na trasie procesji. Prosimy również, w miarę możliwości, o nie ustawianie samochodów na trasie procesji. Pierwszy ołtarz będzie na Winklu przy krzyżu, drugi na ul. Sławinkowskiej nr.78 – posesja Państwa: Umińscy/Szulc, trzeci obok Pana Żaka na ul. Świerkowej, a czwarty przy Benjaminie.

 8. Dziewczynki, które chcą sypać kwiaty na procesji i w oktawie Bożego Ciała, proszone są o przyjście na próbę w najbliższą środę po Mszy św. o godz. 18.00.

 9. Przez oktawę Bożego Ciała, na zakończenie nabożeństwa czerwcowego o godz. 17.30, będzie procesja eucharystyczna przy kościele.

 10. W uroczystość Bożego Ciała, o godz. 20.00 na Placu Katedralnym rozpocznie się Koncert Chwały w Lublinie.

 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 12. Ks. Abp Stanisław Budzik udzielił dyspensy od obowiązku powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych w dniu 17. czerwca /piątek po Bożym Ciele/ wszystkim wiernym archidiecezji, a także osobom przebywającym tu gościnnie.

 13. Na zakończenie Roku Rodziny, w 35 rocznicę wizyty Jana Pawła II w Lublinie, 9 czerwca zostało ustanowione Sanktuarium Świętej Rodziny w Lublinie w kościele pod jej wezwaniem na Czubach.

 14. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce autokarowej na Bałkany w dniach: 21 – 30 września br. Więcej informacji w gablocie, zakrystii i na stoliku za ławkami.

 15. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Jadwigę Piotrowicz z ul. Świerkowej. Polećmy ją teraz Bożemu miłosierdziu: wieczny odpoczynek…