Bez kategorii

V NIEDZIELA WIELKANOCY – 10 V 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziękujemy ks. Grzegorzowi za wygłoszone do nas Słowo boże.
 2. W środę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Na początku przyszłego tygodnia, w poniedziałek, 18 maja, przypadają 100. urodziny naszego wielkiego rodaka. Mając przed oczami wydarzenia z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy.
 3. W najbliższą niedzielę, 17 maja, będzie czytany list Prezydium KEP na 100 – lecie urodzin Papieża Polaka.
 4. W czwartek, 14 maja, w liturgii czcimy Świętego Macieja Apostoła, wybranego do grona Dwunastu w miejsce Judasza. Hebrajskie imię „Maciej” oznacza „dar Boga”. Zwróćmy się do tego Świętego, aby wspomagał nasze wysiłki codziennego stawania się darem Boga dla braci, szczególnie w tym czasie pandemii. Msza ze święta w naszym kościele o godz.7.00 i 18.00.
 5. W sobotę, 16 maja, przypada święto patrona Polski, Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki. Zyskał miano „łowcy dusz”. Dnia 16 maja 1657 roku został schwytany przez Kozaków. Mimo okrutnych tortur nie wyrzekł się wiary w Jezusa Chrystusa. Jego relikwie znajdują się w kościele oo. jezuitów przy ul. Rakowieckiej w Warszawie. Niech ten Święty Patron będzie dla nas wzorem bezkompromisowości wiary i przywiązania do Zbawiciela, a zarazem orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej Ojczyźnie i we wspólnocie narodów.
 6. Trwają nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej. W naszym kościele odprawiamy je o godz. 17.30. Serdecznie zachęcamy do udziału w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej.
 7. Od pięciu tygodni jest możliwość uczestniczenia we Mszach Świętych on-line z naszego kościoła, w niedzielę i w ciągu tygodnia o godz. 18.00, poprzez parafialny kanał YouTube, który znajduje się w zakładce na naszej internetowej stronie parafialnej. Zachęcamy, by przynajmniej w ciągu tygodnia nawiedzić nasz kościół. Także przed kościołem mamy dobre nagłośnienie, gdy mamy ograniczenia co do ilości wiernych na Mszach i nabożeństwach.
 8. Dziękujemy za wyrazy troski o naszą parafię. Jesteśmy wdzięczni za ofiary składane na tacę elektronicznie na konto naszej parafii. Bóg zapłać.
 9. Jest możliwość zamówienia intencji Mszy świętej dzwoniąc na numer kancelarii parafialnej : 516 – 448 – 458. Najlepiej w godzinach dyżuru kancelarii. Dziękujemy.
 10. Na stoliku przy zakrystii jest nowy numer Gościa Niedzielnego dla dorosłych, Małego Gościa i Tęczy dla uczniów klas starszych i młodszych.
 11. Nasza kancelaria parafialna jest czynna w godz. 16.00 – 17.30, od poniedziałku do piątku.