Bez kategorii

XXXIII Niedziela Zwykła – 19 XI 2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dziękujemy ks. prof. Marianowi Stasiakowi za wygłoszone do nas Słowo Boże.

 2. W gmachu Collegium JP II KUL odbędą się w dniach 23 – 25 listopada XXIV Targi Wydawców Katolickich, w godzinach: 9.00 – 18.00. Więcej informacji w gablocie. Serdecznie zapraszamy.

 3. Codziennie, przez cały listopad zapraszamy o godz. 17.30 na różaniec wypominkowy.

 4. W liturgii tego tygodnia będziemy wspominać:

– w poniedziałek, 20 listopada – św. Rafała Kalinowskiego,

– we wtorek, 21 listopada – Ofiarowanie NMP,

– w środę, 22 listopada – św. Cecylię,

– w piątek, 24 listopada – Świętych Andrzeja Dung – Lac i towarzyszy, męczenników wietnamskich,

– a w sobotę, 25 listopada – św. Katarzyny Aleksandryjskiej,

 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej na stoliku obok zakrystii. Są również kalendarze katolickie ze Świętej Wody w cenie 5 zł.

 2. W najbliższą niedzielę od godz. 10.00 – 15.00, potrwa akcja charytatywna: „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”

 3. W przyszłą niedzielę kazanie wygłosi ks. Mirosław – paulista.

 4. 26 listopada to kolejna rocznica śmierci Założyciela Zgromadzenia Księży Paulistów. Z tej okazji będą rozprowadzane przed kościołem owoce apostolstwa księży paulistów – Ewangelia na rok 2024, Pismo święte, książki niedawno zmarłej Wandy Półtawskiej i inne nowości Wydawnictwa.

 5. W najbliższą niedzielę, o godz. 13.00, w Parafii Najświętszego Serca Jezusowego przy ul. Kunickiego, kolejarze będą dziękowali za 40. lecie duszpasterstwa kolejarzy. Mszy św. jubileuszowej będzie przewodniczył ks. bp Artur Miziński, Sekretarz Generalny Episkopatu Polski. Serdecznie zapraszamy

 6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 7. Już w najbliższym tygodniu zacznie funkcjonować kancelaria parafialna po gruntownym remoncie. Została również pomalowana ściana za organami, aż do sufitu. Cieszymy się z solidności wykonawców.