Bez kategorii

IV NIEDZIELA WIELKANOCY – 3 V 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. /Zaraz po Mszy św. o godz. 8.00, krótkie spotkanie członków Żywego Różańca w kościele. Zapraszamy tę skromną reprezentację./
 2. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczynają się też Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych pójść przemieniać serca innych, podjąć trudne zadania wobec współczesnego świata. Mając wśród siebie kapłanów, mamy dostęp do niewyczerpanych Bożych łask płynących z sakramentów świętych.  
 3. Dzisiaj wspominamy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1791 r. Pamiętając o tym doniosłym wydarzeniu z naszej historii, polecajmy Maryi – Królowej naszą Ojczyznę. Polecajmy Jej rządzących i tworzących prawo, aby zawsze mieli na uwadze sprawiedliwość społeczną i dobro wszystkich Polaków. Prośmy Maryję, aby dla Jej Syna otworzyły się wszystkie polskie serca.
 4. W piątek, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Jest to dzień imienin naszego arcybiskupa metropolity i dzień naszego dorocznego odpustu parafialnego. Wszystkich gorąco zapraszamy na Eucharystię o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00. Do środy trwa domowe Jerycho Różańcowe, jako duchowe przygotowanie do dorocznej uroczystości.
 5. Przypominam, że w naszym kościele w maju codziennie odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej o godz. 17.30. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach osobistych, rodzinnych i narodowych możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo.
 6. Od czterech tygodni jest możliwość uczestniczenia we Mszach Świętych on-line z naszego kościoła, w niedzielę i w ciągu tygodnia o godz. 18.00, poprzez parafialny kanał YouTube, który znajduje się w zakładce na naszej internetowej stronie parafialnej. 
 7. Dziękujemy za wyrazy troski o naszą parafię. Jesteśmy wdzięczni za ofiary składane na tacę elektronicznie na konto naszej parafii i ofiary przynoszone do zakrystii.  Bóg zapłać.
 8. Jest możliwość zamówienia intencji Mszy świętej dzwoniąc na numer kancelarii parafialnej : 516 – 448 – 458.  Najlepiej w godzinach dyżuru kancelarii. Dziękujemy.
 9. Na stoliku przy zakrystii jest nowy numer Gościa Niedzielnego dla dorosłych, Małego Gościa i Tęczy dla uczniów klas starszych i młodszych.
 10. W minioną środę zakończyliśmy wystrój krzyża , który upamiętnia 100 lecie urodzin św. Jana Pawła II i beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego. Krzyż ten jest na Al. Warszawskiej róg Agronomicznej.
 11. Zapraszamy do pozostania na krótką adorację Najświętszego Sakramentu.