Bez kategorii

III NIEDZIELA WIELKANOCY – 26 IV 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś przypada trzecia niedziela Wielkanocy. Nie tylko dzisiaj, w Niedzielę Biblijną oraz w ciągu tego rozpoczynającego się Tygodnia Biblijnego, rozważajmy słowo Boże, zwłaszcza zawarte w Ewangeliach.
 2. Dziękujemy ks. Emilowi za wygłoszone do nas Słowo Boże.
 3. Od czwartku, 30 kwietnia, od godz. 15.00 do środy, 6 maja potrwa Jerycho Różańcowe przed naszym Odpustem Parafialnym ku czci św. Stanisława bm. w dniu 8 maja. Ze względu na pandemię koronawirusa, będzie to tylko modlitwa w naszych domach. Zachęcamy Drogich Parafian do włączenia się w domowe całodobowe czuwanie różańcowe.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek podczas Mszy św. i adoracji Najświętszego Sakramentu i będziemy dziękowali za dar Eucharystii i kapłaństwa, a także prosili o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. W piątek przez przyjęcie Komunii św. wynagradzajmy Panu Bogu wszelkie zniewagi i brak żalu za popełnione grzechy. Spowiedź od godz. 17.00. W pierwszą sobotę oddamy się pod macierzyńską opiekę Niepokalanemu Sercu Bożej Matki w czasie pandemii.
 5. W piątek rozpoczniemy maryjny miesiąc – maj. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii i na nabożeństwie majowym. W szkole Maryi uczmy się całkowitego oddania Bogu i braciom. W naszym kościele nabożeństwo majowe będziemy celebrowali codziennie o godz. 17.30. Zadbajmy też o wizerunki Maryi w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, na różaniec czy wieczorny Apel Jasnogórski.
 6. W sobotę, 2 maja, będziemy przeżywali Uroczystość NMP Królowej Polski, bo 3 maja będziemy przeżywali IV Niedzielę Wielkanocy, która nie pozwala na zamianę. Porządek Mszy świętych niedzielny. Zapraszamy na Msze święte o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. Tego dnia obchodzimy również Dzień Polonii i Dzień flagi Narodowej. Pamiętajmy o wywieszeniu flag biało- czerwonych.
 7. W najbliższą niedzielę, 3 maja, po Mszy św. o godz. 8.00, spotkanie Rodziny Różańcowej w kościele. Będzie to niedziela adoracyjna.
 8. Od trzech tygodni jest możliwość uczestniczenia we Mszach Świętych on-line z naszego kościoła, w niedzielę i w ciągu tygodnia o godz. 18.00, poprzez parafialny kanał YouTube, który znajduje się w zakładce na naszej internetowej stronie parafialnej.
 9. Dziękujemy za wyrazy troski o naszą parafię. Jesteśmy wdzięczni za ofiary składane na tacę elektronicznie na konto naszej parafii i ofiary przynoszone do zakrystii. Dziękuję solidarności kolejowej i Państwu Wieczorkom za ofiarę 1 tys. zł, kołu Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy z Lublina i Państwu Raczkowskim za ofiary po 500 zł. Bóg zapłać.
 10. Jest możliwość zamówienia intencji Mszy świętej dzwoniąc na numer kancelarii parafialnej : 516 – 448 – 458. Najlepiej w godzinach dyżuru kancelarii. Dziękujemy.
 11. W naszym kościele może obecnie brać udział w Eucharystii prawie 30 osób, ale przed kościołem nie ma limitu, wystarczy zachować odstęp 2 m.