Bez kategorii

VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 16 II 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem. Jakże jest ważne, aby w tym procesie brała udział każda nasza rodzina i cała wspólnota parafialna. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i nadzieje nadchodzących dni. Niech On działa w naszych sercach, wówczas codzienność wypełni się dobrem.

  1. Pamiętajmy też, że tylko czerpiąc obficie ze stołu słowa Bożego i stołu eucharystycznego, zostajemy uzdrowieni i umocnieni, aby świadczyć o Chrystusie wśród tych, do których On nas posyła. Pamiętajmy, że w każdym spotkaniu drugi człowiek potrzebuje naszej miłości.

  1. Dziękujemy ks. Emilowi za wygłoszone do nas Słowo Boże…

  1. Dziś po Mszach świętych odbywa się zbiórka do puszek na „Fundusz Wschodni”. Za dar serca składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

  1. W sobotę, 22 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła Święto to jest przede wszystkim okazją do wyrażenia czci Świętemu Piotrowi i każdemu jego następcy, którzy zgodnie z wolą Chrystusa zostali postawieni jako pasterze całego Kościoła powszechnego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o papieżu Franciszku. Naszym obowiązkiem jest wspierać jego pasterską posługę w niesieniu Ewangelii wszystkim narodom.

  1. W przyszłą niedzielę, 23 lutego – ostatnią niedzielę lutego, rozpocznie się 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Szczególną modlitwą ogarniemy wszystkich dotkniętych tym nałogiem oraz ich rodziny. A po Mszy wieczornej kolejne spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.

  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest już nowy numer miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”, doskonała lektura dla uczniów.

  1. Już niedługo wejdziemy w kolejny Wielki Post. Niech sprawdzoną pomocą będą „Zdrabki”, które każdego dnia będą proponować urozmaicone propozycje postu, modlitwy i jałmużny. Weźmy dla siebie i bliskich tę podręczna pomoc na owocny czas nawrócenia i pokuty. Młodzież rozprowadza „Zdrabki” przed kościołem.

  1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Romana Mańko z ulicy Kleinera. Polećmy go teraz Bożemu miłosierdziu…