Bez kategorii

VII Niedziela Zwykła – 23 II 2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziękujemy ks. Grzegorzowi za wygłoszone do nas Słowo Boże.

 2. Kończy się karnawał. Dochodzimy do kolejnego okresu liturgicznego – Wielkiego Postu. Rozpoczniemy go w najbliższą środę, 26 lutego, posypaniem głów popiołem. Obrzęd ten jest wyrazem gotowości do podjęcia pokuty. Zapraszamy na Msze święte o godz. : 8.00, 11.00, 16.30 dla dzieci, 18.00 i 19. 15- dla młodzieży i pracujących dłużej.

 3. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy – od 14. do 60. roku życia. Kościół jednak zachęca, aby w praktykę postu wprowadzać także tych, którzy nie są do niego zobowiązani.

 4. Wraz z rozpoczęciem Wielkiego Postu zaczniemy gromadzić się na nabożeństwach wielkopostnych. W piątki wspólnie będziemy rozważać Drogę Krzyżową: o godz. 16.30 z dziećmi i o godz. 17.30, a w niedzielę śpiewać Gorzkie Żale o godz. 17.30. Najbliższa Droga Krzyżowa o godz. 17.30 będzie poświęcona pamięci „Żołnierzy Niezłomnych” a poprowadzą ją przedstawiciele Związku Piłsudczyków RP, oddział Tomaszów Lubelski.

 5. Z okazji Wielkiego Postu warto podjąć jakieś postanowienie. Zdaniem wielu ojców duchownych jest to najlepsza droga dla człowieka, który pragnie przemiany w swoim życiu. Wielką w tym pomocą dla dzieci, młodzieży i dorosłych są wielkopostne „Zdrabki”, które każdego dnia proponują urozmaicone postanowienia i zadania do wykonania. Skorzystajmy z tej pomocy. Możemy je otrzymać od młodzieży przed kościołem.

 6. W Środę Popielcową rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Włączmy się do tej modlitwy całego Kościoła. Szczególną modlitwą w czasie tego Wielkiego Postu będzie udział w adoracji Najświętszego Sakramentu w ciągu tygodnia od godziny 17.00 – 18.00 z wyjątkiem piątku. Chcemy aby część osób zapisało się w zakrystii jako osoby dyżurne, by zapewnić ciągłość obecności w kościele. Wystarczy zapisać na pół godziny od godz. 17.00 począwszy. W tym czasie będzie możliwość spowiedzi.

 7. Najbliższy tydzień będzie także Tygodniem Modlitw o Trzeźwość Narodu. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że pijaństwo przynosi cierpienie wielu ludziom. Podejmijmy zatem tę intencję w naszych osobistych modlitwach i w postawie trzeźwości.

 8. Zapraszamy do udziału w VIII pielgrzymce do 40 lubelskich kościołów stacyjnych na pierwszej Mszy św.

 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest już miesięcznik: „Miłujcie” i Mały Gość Niedzielny.

 10. Dziś przed kościołem Wspólnota Przyjaciół Oblubieńca organizuje kiermasz ciast i literatury religijnej. Dochód z kiermaszu przeznaczony jest na budowę domu formacyjnego tej Wspólnoty…

 11. A o godz. 16.00 odbędzie się pierwsze spotkanie parafialnej komisji synodalnej.

 12. Po Mszy wieczornej kolejne spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania.

 13. Zmarła śp. Genowefa Łukasik z Al. Warszawskiej. Pogrzeb w poniedziałek o godz. 13.00 na Majdanku. Polećmy ja teraz Bożemu miłosierdziu…