Bez kategorii

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 29 V 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziękujemy ks. Grzegorzowi za wygłoszone do nas Słowo Boże.
 2. Wczoraj i dziś przeżywamy pierwszą komunię dzieci z klas trzecich. W ciągu tego tygodnia każda z grup komunijnych będzie miała dwa spotkania w ramach „Białego Tygodnia”.
 3. Jest to też sposobność, aby po zakończeniu czasu pandemii, osoby które z lęku przed zakażeniem rozpoczęły przyjmowanie komunii świętej na rękę, zastanowiły się: czy nie warto wrócić do tradycyjnego przyjmowania komunii do ust. Tym bardziej, że nie słyszeliśmy, by ktokolwiek w naszym kościele zakaził się Covidem w skutek przyjmowania do ust Pana Jezusa w komunii świętej.
 4. Codziennie przygotowujemy się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego przez nowennę, którą odmawiamy po litanii loretańskiej o godz. 17.30.
 5. We wtorek, 31 maja, przypada liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
 6. W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00, w czasie której będziemy modlić się za wszystkie dzieci, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców.
 7. Rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę.
 8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca czerwca:
 9. – w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz nowe powołania o godz. 17.30;
 10. – w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30; spowiedź święta od godz. 17.15, a po Mszy wieczornej procesja Światła w kościele. Prowadzi ks. Grzegorz i Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca. Prosimy o zgłaszanie chorych, którzy chcą spowiedzi i komunii świętej w domu.
 11. – w sobotę nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy porannej.
 12. W najbliższą niedzielę, 5 czerwca przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Czuwanie w wigilię Zesłania Ducha Świętego z modlitwą uwielbienia rozpocznie w sobotę o godz.21.00. Około godz. 22.30 rozpocznie się Msza św. Podczas tej liturgii będzie możliwość spowiedzi. Czuwaniem prowadzą duszpasterstwa i grupy modlitewne parafii. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocy.
 13. Z racji pierwszej niedzieli, po Mszy św. o godz. 8.00 nastąpi spotkanie Rodziny Różańcowej w kościele, a po Mszy o godz. 11.00, spotkanie dziecięcego kółka różańcowego. Będzie to niedziela adoracyjna.
 14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej…
 15. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy wiernego trwania przy Chrystusie, doświadczenia mocy Boga w codziennym życiu oraz niegasnącej nadziei na spotkanie z Bogiem w niebie.
 16. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: śp. Krzysztof Kaźmierski z ul. Uroczej i Lucjan Lis z ul. Deszczowej. Niech dobry Bóg wejrzy na dobro, które uczynili na ziemi, okaże swoją łaskawość i przyjmie ich do grona zbawionych. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…