Bez kategorii

I NIEDZIELA ADWENTU – 1 XII 2019 r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Zaraz po Mszy o godz. 8.00 – zapraszamy Rodzinę Różańcową do pozostania w kościele na miesięczne spotkanie formacyjne.
 2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski.  W Kościele w Polsce będziemy go przeżywać pod hasłem: „ Wielka Tajemnica Wiary” i będzie poświęcony zgłębianiu tajemnicy Eucharystii.
 3. Jednocześnie wchodzimy w okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Pomocą posłużą rekolekcje parafialne, które od 15 do 17 grudnia poprowadzi o. prof. Andrzej Derdziuk z KUL. Dobrze wykorzystajmy ten czas do odnowienia i umocnienia więzi z Bogiem i bliźnimi. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela.
 4. Przepisy liturgiczne pozwalają, aby w dni powszednie Adwentu odprawiać jedną Mszę wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tak zwaną Mszę Roratnią. Do licznego udziału w roratach, odprawianych w naszym kościele od poniedziałku do piątku o godz. 6.15 rano, a w soboty  na godz. 6.30, zapraszamy dorosłych. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnich i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Niech nie zabraknie  dobrowolnych umartwień, a zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z biednych rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup świec Caritasu, które już dziś możemy otrzymać na stoliku z prasą.
 5. Są też torby przygotowane przez Caritas naszej diecezji, w nawiązaniu do Tygodnia Ubogich. Na niej są wypisane jakie produkty można w nie zapakować i je przynieść do kościoła w czasie naszych rekolekcji. Posłużą jako pomoc świąteczna najuboższym z naszej wspólnoty i innym, których wspieramy.
 6.  Dziękujemy za ofiary złożone na tacę na potrzeby naszego Seminarium Duchownego./ Po Mszy kleryk będzie rozprowadzał kalendarze o Seminarium./
 7. Jak zapowiadaliśmy przed kościołem zbierane są ofiary na pokrycie kosztów operacji nóżek Wiktorii Dyś z Ćmiłowa w USA. Za dar serca składamy serdeczne Bóg zapłać.
 8. W tym tygodniu będzie pierwszy czwartek, piątek i sobota grudnia.
 9. W pierwszy piątek spowiadamy od godz. 17.20, a po Mszy spotkanie kandydatów do bierzmowania.
 10. W najbliższą niedzielę o godz. 19.00 spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania.
 11. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Jest już nowy numer miesięcznika „Mały Gość Niedzielny” i Tęcza dla dzieci szkolnych.
 12. Dziś rozpoczynamy roznoszenie pobłogosławionych opłatków wigilijnych i parafialnej gazetki ARKA. Składane przy tej okazji dobrowolne ofiary zostaną przeznaczone na ogrzewanie kościoła i domu parafialnego. Prosimy mieszkańców z poszczególnych ulic o zgłaszanie do pomocy przy roznoszeniu.  Odbiór toreb w zakrystii. Już teraz dziękujemy za ten wolontariat na rzecz naszej parafii i za materialne wsparcie.
 13.  W drugą niedzielę Adwentu, 8 grudnia, będziemy przeżywali uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Po Mszy św. o godz. 11.00, w ramach Godziny Świętej, będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu,  do godz. 12.30.
 14. Po Mszy świętej o godz. 11.00 – Godzina Święta przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. Serdecznie zapraszamy na tę godzinę łaski.
 15.  Dzisiejsza pierwsza niedziela Adwentu jest niedzielą Różańca świętego. Słowa świadectwa skieruje do nas Pani Zofia Szczur, która propaguje w całym kraju Jerycha Różańcowe. Zachęcamy do wysłuchania i przemyślenia zaproszenia do zapisywania do kółek Żywego Różańca. Przy stoliku za ławkami jest Pani Maria Wrona, Zelatorka Różańca w naszej parafii i do niej odsyłam chętnych.
 16. W minionym tygodniu pożegnaliśmy dwie osoby: śp. Beatę Kuś z ul. Jaworskiego i Mariana Chawryło z ul. Zbożowej. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu: wieczny …