Bez kategorii

XXVIII Niedziela Zwykła – 13 X 2019 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W całej Polsce obchodzimy dzisiaj XIX Dzień Papieski.

Niosąc w sercach pamięć o św. Janie Pawle II, przyjacielu młodzieży, inicjatorze Światowych Dni Młodzieży, wielkim wychowawcy wielu pokoleń, pragniemy włączyć się w dzieło stypendialne Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone do puszek i za zakup papieskich kremówek, z których dochód też zasili fundusz stypendialny.

 1. Dziś nabożeństwem różańcowym, Mszą wieczorna i procesją ze świecami, zakończymy tegoroczne nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy.

 2. W poniedziałek obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nauczycieli i pracowników oświaty zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas różańca i Mszy Świętej o godz. 18.00.

 3. Serdeczną myślą i modlitwą otaczamy rodziny przeżywające cierpnie z powodu utraty dziecka poczętego. Msza Święta w Dzień Dziecka Utraconego odbędzie się we wtorek o godz. 18.00.

 4. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 17.30. Przypominamy wiernym o możliwości uzyskania odpustu za pobożne odmówienie różańca św. pod zwykłymi warunkami.

 5. Pracowników służby zdrowia otoczymy naszą modlitwą w dniu ich patrona, św. Łukasz, w piątek o godz. 18.00.

 6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny, który w tym roku będzie miał szczególny wymiar z racji trwającego nadzwyczajnego miesiąca misyjnego. Taca będzie na wsparcie dzieła misyjnego Kościoła.

 7. W najbliższą niedzielę ks. Mirosław będzie rozprowadzał Pismo Święte i rozważania na każdy dzień w Ewangelii na 20120 rok.

 8. Polecamy lekturę prasy katolickiej. Na stoliku pod chórem jest do nabycia: Gość Niedzielny i Niedziela dla dorosłych, a Mały Gość Niedzielny i Tęcza dla młodzieży i dzieci.

 9. W najbliższą niedzielę będą już odnowione drzwi główne kościoła, a w ostatnią niedzielę października zabrzmią ponownie dzwony. Oby deszcz nie pokrzyżował nam planów. Jednocześnie dziękujemy za ofiary indywidualne składane na ten cel.

 10. Wszystkich jubilatów i solenizantów powierzamy opiece Matki Bożej Różańcowej.

 11. Zbliża się czas listopadowej modlitwy za zmarłych. Koperty z kartą wspominkową przyniesie młodzież. Jeżeli data dla danej ulicy, nie odpowiada Państwu, to proszę zaproponować swoją.

 12. Zachęcamy do zrobienia dobrego użytku z prawa wyborczego.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 1. 15 X – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), hiszpańska mistyczka i odnowicielka zakonów karmelitańskich,

 2. 16 X – św. Jadwiga Śląska (ok. 1180-1243), niemiecka księżniczka, żona polskiego księcia Henryka Brodatego, jako wdowa została mniszką, patronka Śląska,

 3. 17 X – św. Ignacy Antiocheński (zm. ok. 107), uczeń i następca św. Piotra jako biskup Antiochii, pisarz, męczennik,

 4. 18 X – św. Łukasz (I w.), uczeń św. Pawła, autor Ewangelii oraz Dziejów Apostolskich, patron lekarzy i malarzy.