Bez kategorii

XXIX Niedziela Zwykła – 20 X 2019 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. „Czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?” – pytanie wybrzmiewające w dzisiejszą niedzielę może znaleźć wiele odpowiedzi. Ostatecznie sprowadza się jednak do pytania o naszą duchową kondycję. Podejmujmy nieustannie trud gotowości na spotkanie z Panem. Pomocą niech będzie nam Ewangelia na 2020 rok z pięknymi rozważaniami na każdy dzień, które wraz Biblią i innymi książkami możemy zakupić na stoliku przed kościołem…
 2. Jednocześnie dziękujemy ks. Mirosławowi Dąbrowskiemu, za wygłoszone do nas Słowo Boże.
 3. Dziś o godz. 16.00 różaniec w Dębówce w intencji seniorów i mieszkańców. Zapraszamy.
 4. Rozpoczęliśmy dzisiaj w Kościele Tydzień Misyjny. Wpisuje się on w trwający w Kościele nadzwyczajny miesiąc misyjny. Niech intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej na różańcu o godz. 17.30 w kościele i osobistej. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na tacę na potrzeby misji. Na zakończenie tego miesiąca kazanie wygłosi o. Paweł Mazurek, Rektor wspólnoty Ojców Białych Misjonarzy Afryki.
 5. We wtorek liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej o godz. 18.00. oraz do osobistego sięgania do duchowego dziedzictwa świętego papieża.
 6. Zbliża się czas listopadowej modlitwy za zmarłych. Karty wspominkowe będzie roznosiła nasza młodzież. Są też wyłożone za ławkami.
 7. Polecamy lekturę prasy katolickiej. W tym tygodniu do nabycia Gość Niedzielny, Niedziela dla dorosłych a Mały Gość Niedzielny i Tęcza dla młodzieży i dzieci. Już za tydzień w „Gościu Niedzielnym” film na DVD pt. „Bernadeta- Cud w Lourdes”.
 8. Serdeczna życzenia kierujemy pod adresem jubilatów i solenizantów nowego tygodnia.
 9. Cieszymy się z renowacji drzwi głównych kościoła. Od wiosny przyszłego roku będziemy kontynuować renowację kolejnych drzwi. Jednocześnie prosimy aby nie naklejać na odnowione drzwi żadnych plakatów i ogłoszeń. Na to jest miejsce w gablotach. Bóg zapłać za ofiary indywidualne i składane na tacę.
 10. Jeżeli dopisze pogoda, to w połowie najbliższego tygodnia rozpoczną się prace na dzwonnicy. Wcześniej, we wtorek, specjalistyczna firma ustawi rusztowanie. A w środę rano zostaną przywiezione dzwony z Krotoszyna i trzeba będzie 2 – 3 dni na ich ponowne uruchomienie z pełną automatyką. Prosimy o modlitwę, bo prace na wysokości są skomplikowane i niebezpieczne.
 11. Od piątku do niedzieli, w gmachu Targi Lublin, ul. Dworcowa 11, odbędzie się Lubelskie Spotkania Seniorów. Informacje na plakacie w gablocie. Serdecznie zapraszamy naszych seniorów.
 12. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Annę Oleksińską z ul. Szumiącej w Natalinie i Józefę Banach z Dębówki. Wieczny odpoczynek…