Bez kategorii

IV Niedziela Zwykła – 28 I 2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziękujemy Siostrom Misjonarkom Świętej Rodziny za przybliżenie nam swojego charyzmatu i osoby swojej założycielki błogosławionej Bolesławy Lament. Wychodząc z kościoła możemy wesprzeć dzieła prowadzone przez Zgromadzenie.

 2. Natomiast po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu „Pracowni głosu Pauliny Multan”. Będzie to pożegnanie z kolędami.

 3. Jutro kończymy wizytę duszpasterską w naszej parafii. W poniedziałek od godz. 16.00, odwiedzimy rodziny mieszkające przy ulicy Rozmarynowej i te, które nie mogły przyjąć księży w wyznaczonym terminie. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii.

 4. Serdecznie dziękujemy za otwarte gościnnie drzwi domów i za staropolską gościnność. Dziękujemy za wspólną troskę o nasz kościół i piękno liturgii. W czasie tych spotkań mieliśmy sposobność poznać nowych Parafian. W większości to małżeństwa z małymi dziećmi, co odmłodzi naszą parafię. Witamy bardzo gorąco i życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności.

 5. Od wtorku, kancelaria będzie czynna od godz. 16.00 – 17.30.

 6. W piątek, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 8.00, 11.00 i 18.00. Tego dnia na uroczystą liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami.

 7. Na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy modlili się za ofiary walk z 2 lutego 1944 r. pod Marysinem, żołnierzy AK z oddziału Szarugi. Po Mszy św. udamy się do Marysina a po złożeniu kwiatów i modlitwie jesteśmy zaproszeni na otwarcie Klubu Aktywności Mieszkańców w Marysinie, ul. Barwna 4.

 8. Z inicjatywy papieża św. Jana Pawła II, święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Taca z tego dnia przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne.

 9. 2 lutego mija 26 rocznica sakry biskupa Mieczysława Cisło. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

 10. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca lutego. W piątek spowiadamy od godz. 17.15. W pierwszą sobotę po Mszy porannej adoracja Najświętszego Sakramentu.

 11. Najbliższa niedziela, 4 lutego, to niedziela adoracyjna. Po Mszy o godz. 8.00 – spotkanie formacyjne dla członków kółek różańcowych w kościele, a po Mszy o godz. 11.00 – dziecięcego kółka różańcowego.

 12. Po Mszy św. o godz. 8.00 rozpoczyna się też zimowisko narciarskie w Tyliczu dla dzieci i młodzieży. Prosimy o modlitwę.

 13. Zachęcamy lektury prasy katolickiej, wyłożonej na stoliku obok zakrystii.

 14. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Jana Kowalskiego z ul. Ziemskiej i Bogumiłę Mącik z ul. Araszkiewicza. Polećmy ich teraz Bożemu miłosierdziu…