Bez kategorii

III Niedziela Adwentu – 17 XII 2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy parafialne rekolekcje, które potrwają do wtorku, 19 grudnia. Dorosłych zapraszamy w poniedziałek i wtorek na Msze św. o godz.: 6.15, 9.00 i 18.00, dzieci szkolne o godz. 16.30, a młodzież i osoby dłużej pracujące o godz. 19.15.

 2. Spowiadamy pół godziny przed Mszą świętą. Nauki rekolekcyjne głosi ks. dr hab. Piotr Goliszek, który równo 30 lat temu, będąc diakonem miał praktyki duszpasterskie w naszej parafii. Prosimy o modlitwę i inne dzieła pokutne w intencji ks. Piotra i duchowych owoców tych rekolekcji. Dołóżmy starań, by pomimo złych warunków atmosferycznych wziąć udział w tym szczególnym przygotowaniu do świąt Bożego Narodzenia.

 3. W czasie rekolekcji kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 4. Od wczoraj rozpoczęliśmy nowennę przed Bożym Narodzeniem. Modlić się będziemy codziennie o godz. 17.45.

 5. Na stoliku obok zakrystii możemy nabyć świece Caritas w ramach wigilijnego dzieła pomocy dzieciom z ubogich rodzin i prasę katolicką.

 6. W środę około godziny 9.00 rozpoczniemy prace w kościele przy choinkach i szopce. A w czwartek po Mszy wieczornej będziemy ubierać choinki. Prosimy o pomoc.

 7. Trwa roznoszenie opłatków na stół wigilijny. Pozostało jeszcze trochę ulic i bloków, a szczególnie cała ulica Bukszpanowa, której mieszkańców jeszcze nie znamy. Bardzo prosimy o pomoc. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary, które zostaną przeznaczone na trwające prace remontowe i ogrzewanie kościoła . A osobom, które podjęły trud roznoszenia, składamy serdeczne podziękowanie.

 8. Dziękujemy za ofiary wrzucane do adwentowej skarbony na śniadania roratnie dzieci i młodzieży. Słowa wdzięczności należą się rodzicom, szczególnie mamom za trud zakupów i pracy w dolnej kuchni domu parafialnego. Najbliższe śniadanie w środę, po zakończeniu rekolekcji.

Zachęcamy, przynajmniej raz, wybrać się na Mszę Roratnią o godz. 6.15, od poniedziałku do piątku, a w sobotę o godz. 6.30.

 1. Najbliższa niedziela, czwarta Adwentu, to także wigilia Bożego Narodzenia. Msza o godz. 8.00, to Msza zbiorowa za zmarłych. Prosimy o zgłaszanie swoich zmarłych w zakrystii. Natomiast ostatnia Msza będzie o godz. 12.30. Planujemy również jak dotychczas – dwie Pasterki: o godz. 22.00 i 24.00, na których kazanie będzie głosił ks. prof. Mirosław Wróbel, znany lubelski biblista. Porządek Mszy św. w pierwszy i drugi dzień Świąt Narodzenia Pańskiego jest niedzielny, ale bez Mszy św. o 16.30.

 2. Dziś Koło Gospodyń Wiejskich Marysieńki z Marysina, po raz kolejny zorganizowały kiermasz świątecznych stroików i pierniczków, który potrwa do godz. 14.00

 3. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Ryszarda Bugałę i Wiesława Dżegana z ulicy Uroczej. Polećmy ich teraz Bożemu miłosierdziu…