Bez kategorii

XXXI NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 5 XI 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Zaraz po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Rodziny Różańcowej w kościele. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po każdej Mszy św.
 2. Duchowo łączymy się z uczestnikami 40. Ogólnopolskiej Pielgrzymki kolejarzy na Jasną Górę, której przewodniczy biskup Rzeszowski Jan Wątroba. Kolejnym punktem programu uroczystości listopadowych będzie Msza Radiowa z Kościoła Świętego Krzyża w Warszawie w najbliższą niedzielę o godz. 9.00.
 3. W poniedziałek, 6 listopada zapraszamy na wieczór uwielbienia wraz z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Początek bezpośrednio po Mszy Św. wieczornej. Modlitwę poprowadzi wspólnota Przyjaciele Oblubieńca.
 1. W sobotę, 11 listopada, przypada Święto Niepodległości. Msze Święte w naszej świątyni o godz.8.00 i 18.00. Zapraszamy na wspólną modlitwę w intencji naszej ojczyzny. Modlitewną pamięcią będziemy ogarniać wszystkich, którzy zginęli w walce o jej wolność. Niech zewnętrznym znakiem naszego świętowania będzie wywieszona flaga narodowa.
 1. Dopełnieniem tych uroczystości będzie program słowno – muzyczny dla uczczenia odzyskania przez Polskę niepodległości w wykonaniu chóru parafialnego. Na który zapraszamy w najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00.
 1. W najbliższą niedzielę, przypada „Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym”. Ofiary zbierane do puszek będą na ten cel.
 1. Różaniec w intencji zmarłych polecanych w wypominkach codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy serdecznie, aby naszym bliskim zmarłym wyjednać łaskę życia wiecznego .
 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej wyłożonej na stoliku obok zakrystii. Są również kalendarze katolickie ze Świętej Wody w cenie 5 złotych.
 1. Zakończyliśmy już wymianę okien i drzwi zewnętrznych w na parterze domu parafialnego i zakrystii. Natomiast nadal trwają prace remontowe w pomieszczeniach kancelarii parafialnej i przy organach w kościele.
 1. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia, życzymy otwartości na Boże Słowo oraz odwagi w podejmowaniu codziennych obowiązków względem Boga i bliźniego.
 1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej dwie osoby: Helenę Brodziak z Dębówki i Antoniego Goryckiego z ul. Araszkiewicza. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu: wieczny odpoczynek..
 1. Zachęcamy do pozostania na krótką adorację Najświętszego Sakramentu.