Bez kategorii

X Niedziela Zwykła – 11 VI 2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTWERSKIE

 1. Dziękujemy ks. Grzegorzowi za wygłoszone do nas Słowo Boże.

 2. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszego Seminarium Duchownego.

 3. We wtorek,13 czerwca przeżywamy wspomnienie obowiązkowe św. Antoniego z Padwy. Ze względu na oktawę Bożego Ciała, nie będzie nabożeństwa fatimskiego i procesji po Mszy wieczornej. Najbliższe nabożeństwo fatimskie będzie 13 lipca.

 4. W dniach 12 – 19 czerwca, w naszej parafii odbywać się będzie kolejna zbiórka: makulatury, elektrośmieci i złomu stalowego i kolorowego.

 5. Dyrekcja i Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału w XVII. Rodzinnym Festynie, który odbędzie się w sobotę, 17 czerwca 2023 roku w godzinach od 10.00 do 14.00 na boisku Zespołu Szkół nr. 12 przy ulicy Sławinkowskiej 50. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

 6. Trwa czerwiec – miesiąc, w którym czcimy Najświętsze Serce Jezusowe. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe o godzinie 17.30. Do czwartku włącznie będą połączone z procesją przy kościele.

 7. Na zakończenie oktawy, tradycyjne poświęcenie wianków z ziół i błogosławieństwo dzieci. Serdecznie zapraszamy. Jednocześnie bardzo dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie uroczystości Bożego Ciała i jej oktawy.

 8. W piątek, 16 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze święte o godz. 7.00 i 18.00. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 9. Informujemy, że w 2024 roku, pierwsza komunia klas trzecich będzie w ostatnią sobotę i niedzielę maja.

 10. W pierwszym tygodniu wakacji przy domu parafialnym siostry Dominikanki organizuje letnie Oratorium. Zgłoszenia dzieci u sióstr Katechetek w szkole.

 11. Są jeszcze wolne miejsca na kolonie parafialne nad morzem, w dniach 3 – 13 lipca. Zainteresowanych odsyłamy do ks. Emila.

 12. W miesiącach wakacyjnych: lipiec, sierpień, nie będzie w niedzielę Mszy świętej o godz. 16.30.

 13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 14. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 15. Oprawę muzyczną dzisiejszych Mszy świętych prowadzi młodzież ze wspólnot neokatechumenalnych, która po każdej Eucharystii będzie kwestować przed kościołem na wyjazd na światowe spotkanie młodych z papieżem Franciszkiem w Portugalii. Za wsparcie finansowe serdecznie dziękujemy. Teraz posłuchajmy świadectwa jednego z uczestników.

Informacja na początek Mszy św. w niedzielę 11 czerwca,

Oprawę muzyczną dzisiejszych Mszy świętych prowadzi młodzież ze wspólnot neokatechumenalnych, która po każdej Eucharystii będzie kwestować przed kościołem na wyjazd na światowe spotkanie młodych z papieżem Franciszkiem w Portugalii.