Bez kategorii

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 06 III 2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Zaraz po Mszy o 8.00 jest spotkanie Rodziny Różańcowej w Kościele a po Mszy o 11 spotkanie Dziecięcego Kółka Różańcowego.

 2. Rozpoczęliśmy nowy okres roku liturgicznego, jakim jest Wielki Post. Jest to czas pokuty i przemiany własnego życia. Każdy z nas ma jakieś dziedziny swojego życia, które wymagają uporządkowania, zmiany zwyczajów czy nawyków.

 3. Dobrze by było również znaleźć czas na wartościową lekturę, pomagającą nam w pogłębieniu naszej wiary, na medytację Pisma Świętego. Są dostępne jeszcze Zdrapki Wielkopostne w zakrystii.

 4. W okresie Wielkiego Postu w naszym kościele są odprawiane nabożeństwa: Drogi Krzyżowej w piątek: dla dzieci o godz.16.30, a dla dorosłych i młodzieży o godz.17.30.
  W niedzielę o godz.17.30 – śpiewamy Gorzkie Żale.

 5. W piątki tradycyjnie na Mszy wieczornej jest zbiórka na kwiaty do Grobu Pańskiego.

 6. Natomiast w ciągu tygodnia zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w godzinach: 16.00 – 18.00, z wyjątkiem piątku. W tym czasie gdy Ukraina krwawi klęknijmy przed Chrystusem w monstrancji. „Ta wojna to walka dobra ze złem. I tu potrzeba wielkiej modlitwy” – mówi ks. Adam Przywuzki, proboszcz i kustosz sanktuarium MB Królowej Podola i Latyczowa. Mamy zbroję w ręku różaniec. Zachęcamy do inicjatywy modlitwy różańcowej w intencji pokoju co godzinę przez całą dobę . Na stoliku obok zakrystii jest lista na najbliższy tydzień. Zapraszamy do zapisywania się.

 7. W dzisiejszą niedzielę odbywa się zbiórka na pomoc uchodźcom z Ukrainy organizowana przez Caritas Polska. Za dar serca i dotychczasowe zaangażowanie w pomoc i przyjmowanie rodzin do swoich domów, składamy serdeczne Bóg zapłać. Wszyscy zdajemy egzamin ze swego człowieczeństwa. Prowadzimy również zbiórkę artykułów spożywczych długoterminowych oraz chemii. Są przygotowane kartki na stoliku za ławkami ze spisem produktów, które są potrzebne dla społeczności ukraińskiej tu na miejscu i tam na Ukrainie. Paczki przynosimy po Mszach św. do zakrystii lub w godzinach pracy kancelarii.

 8. Od poniedziałku 7 marca rozpocznie się rekrutacja nowych dzieci do Przedszkola Parafialnego na rok szkolny 2022/ 2023 i potrwa do 18 marca. Wszystkie informacje dotyczące rekrutacji znajdują się na stronie internetowej Przedszkola.

 9. Jutro pierwszy poniedziałek miesiąca. Msza św. o godz. 18.00 – ku czci Ducha Świętego.

 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej wyłożonej na stoliku obok zakrystii.

 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

 12. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. Siudym Tadeusz z ul. Tulipanowej, Król Aniela z ul. Lawendowej, Niedzielski Antoni z Marysina i Waszczuk Wiesław z ul. Jodłowej. Polećmy ich teraz Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 13. Zachęcamy do pozostania na krótką adorację Najświętszego Sakramentu.