Bez kategorii

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 22 marca 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W związku z wprowadzeniem stanu epidemii w Polsce oraz stosując się do rozporządzeń organów państwowych z 13 marca br., które ograniczyły liczbę uczestników zgromadzeń, w tym uczestników Mszy świętej do 50 osób, dziś i w najbliższe niedziele, do odwołania, będą jeszcze dwie dodatkowe krótkie Eucharystie, o godz. 17.00 i 19.15.
 2. Zostają zawieszone nabożeństwa: godzinek i gorzkich żali w niedziele i drogi krzyżowej w piątki Wielkiego Postu a także wszystkie spotkania duszpasterskie dzieci, młodzieży i dorosłych.
 3. Również nie będzie czynna kancelaria parafialna. W nagłych przypadkach prosimy dzwonić do księdza dyżurnego.
 4. W uroczystościach pogrzebowych może uczestniczyć tylko najbliższa rodzina.
 5. Zachęcamy do uczestnictwa w adoracji Najświętszego Sakramentu, od poniedziałku do soboty, w godz. 17.00 do 18.00, z możliwością przystąpienia do spowiedzi. Korzystajmy już teraz, bo w Wielkim Tygodniu będą większe trudności.
 6. W środę, 25 marca, przypada uroczystość – Zwiastowanie Pańskie. Obchodzimy ją w Kościele także jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy do włączenia się w szeregi osób, które przez dziewięć miesięcy będą modlić się za jedno poczęte dziecko. Uroczyste ślubowanie tych osób odbędzie się po każdej Eucharystii. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00, 11.00 i 18.00.
 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która leży na stoliku pod chórem. Należność prosimy wkładać do koszyczka.
 8. Informujemy, że ze względu na stan epidemii, nie odbędą się tegoroczne rekolekcje wielkopostne, które od najbliższej, piątej niedzieli Wielkiego Postu, miał prowadzić ks. dr Krzysztof Kwiatkowski.
 9. Dziękujemy parafianom, którzy ze względów bezpieczeństwa pozostali w domu i uczestniczą we Mszy transmitowanej w telewizji i radio. Jednocześnie dziękujemy, że wielu rozumie trudną sytuację parafii, która funkcjonuje dzięki ofiarom składanym na tacę i zamierzają złożyć elektronicznie dobrowolne ofiary na konto naszej parafii, które widnieje na stronie internetowej parafii: PKO S.A. III/o Lublin: 87 1240 2382 1111 0000 3902 1568.
 10. Najskuteczniejszym sposobem na zahamowanie rozprzestrzeniania się korona wirusa – w zgodnej opinii ekspertów – jest pozostanie w domu. Proszę więc wszystkich drogich Parafian o ograniczenie kontaktów z innymi ludźmi. W oczekiwaniu na Wielkanoc traktujmy Wielki Post jako wyrzeczenie się działań, które mogą przyczynić się do rozwoju tej groźnej choroby.
 11. Od dziś jest możliwość uczestniczenia w Mszach Świętych Online z naszego kościoła poprzez parafialny kanał YouTube, który znajduje się w zakładce na naszej internetowej stronie parafialnej. Proponujemy tą drogą również uczestnictwo w piątkowej drodze krzyżowej o godz. 19.00.
 12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Irenę Kulińską z ul. Kwiatów Polnych 10. Polećmy ja teraz Bożemu miłosierdziu…