Bez kategorii

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 21 V 2023 r.

OGŁOSZENIA    PARAFIALNE

 

 1. W siódmą niedzielę po Wielkanocy wspominamy Wniebowstąpienie Pańskie. Dziś radujemy się, że Chrystus, odchodząc do Nieba, jednocześnie zostaje z nami w Eucharystii, byśmy trwali z Nim i mogli kiedyś połączyć się z Nim na wieki w Niebie.
 2. Dziękujemy ks. Józefowi Sarzyńskiemu za przybliżenie duchowości Legionu Maryi. Jednocześnie dziękujemy członkom Prezydiów Legionu Maryi, którzy nieprzerwanie od ponad 30. lat służą ofiarnie w naszej parafii. Serdecznie zachęcamy nowe osoby o włączenie się w tę maryjną drogę do świętości i zaangażowanie we wspólnocie Kościoła.
 3. W najbliższą sobotę i niedzielę przeżywamy w naszym kościele uroczystość pierwszej komunii św. dzieci z III klas.
 4. W sobotę, 27 maja komunie będą o godz. 11.00 i 13.00, a w niedzielę, 28 maja na Mszy św. o godz. 11.00.
 5. Te uroczystości poprzedzi w piątek, 26 maja: o godz. 16.30 – odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, a od godz. 16.45 – spowiedź święta, a po Mszy wieczornej przygotowanie kościoła do tej uroczystości.
 6. W najbliższy piątek, 26 maja – obchodzimy Dzień Matki. Naszym ziemskim matkom jesteśmy winni dozgonną wdzięczność za życie, wychowanie i wszelki trud. Pamiętajmy, że zawsze pozostajemy dłużnikami naszych rodzicielek, okażmy im naszą wdzięczną pamięć, także zamawiając w ich intencji Mszę świętą, na przykład z racji imienin, urodzin, a jeśli już zmarła, to w rocznicę śmierci. Niech to będzie również dzień wdzięczności Bogu, że dał nam Maryję za matkę.
 7. W najbliższą niedzielę, 28 maja przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Czuwanie w wigilię Zesłania Ducha Świętego z modlitwą uwielbienia rozpocznie w sobotę o godz. 21.00. Około godz. 22.30 rozpocznie się Msza św. Podczas tej liturgii będzie możliwość spowiedzi. Czuwaniem prowadzą duszpasterstwa i grupy modlitewne parafii. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocy.
 8. Nasz młodzież rozprowadza kremówki papieskie z Wadowic w cenie 7 złotych wraz z broszurami które dotyczą ciekawych historii związanych ze św. Janem Pawłem II. Są one cegiełką wsparcia duszpasterstwa naszej młodzieży.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej wyłożonej na stoliku obok zakrystii.
 10. Powoli myślimy już o wakacjach. Dla uczniów klas od trzeciej wzwyż mamy dwie propozycje kolonii: nad morzem w Chłopowo koło Władysławowa, w dniach 3 – 13 lipca i w góry, z siedzibą w Białym Dunajcu, w dniach 5 – 14 lipca. Szczegółowe informacje w gablocie i w zakrystii.
 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.