Siostry Dominikanki

I – Komunia święta

W niedzielę, 31 maja 2015r. odbyła się w naszej Parafii uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Przystąpiło do niej 50 dzieci. W przeddzień uroczystości odbyło się nabożeństwo pokutne wraz z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych, zakończone pierwszą spowiedzią świętą. Mszę świętą komunijną, podczas której dzieci po raz pierwszy w swoim życiu przyjęły do swego serca Pana Jezusa, celebrował ks. proboszcz Eugeniusz Zarębiński. Do tego wyjątkowego dnia przygotowywała dzieci i ich rodziców s. M. Anna Piętak. Kazanie wygłosił do dzieci ks. Marek Cieśluk. Zaprosił On wszystkie dzieci najpierw do miejsca, gdzie stoi chrzcielnica i paschał, a następnie do ołtarza by dokładniej mogły zrozumieć cud jaki się dokonuje podczas każdej Eucharystii i zachęcał je aby starały się jak najczęściej przyjmować Pana Jezusa w komunii św.

I rzeczywiście dzieci wyrażały to pragnienie śpiewając pieśni eucharystyczne.
„Dziękuję, że jesteś dziś ze mną tak blisko, Że siebie samego mi dałeś. Wędrując przez Życie, chcę karmić się Chlebem, Tym, którym Ty dla mnie się stałeś. Jezu, jesteś tu. Jesteś i w chlebie, i w niebie. Jezu, jesteś tu. Serce me śpiewa dla Ciebie”.

Śpiew dzieci pierwszokomunijnych pod kierunkiem Siostry ubogacił liturgię całej Mszy świętej. Niedzielna Uroczystość przedłużyła się na cały Biały Tydzień, Dzieci przez cały tydzień bardzo aktywnie ubogacały liturgię Mszy św. poprzez śpiew, czytania i wiersze.

Oby Chrystus na zawsze zamieszkał w ich sercach…

Zapraszamy do obejrzenia kilku pamiątkowych zdjęć …

[Best_Wordpress_Gallery id=”8″ gal_title=”1komunia01″]